Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksim Eğitim Hastanesi Başhekimliği: Doktorlardan park parası almıyoruz

  Hürriyet Haber
  19.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 19.03.1999 - 00:01

  Taksim Eğitim Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Süleyman Bayraktar, hastanelerinde çalışan doktorların araçlarından otopark parası alındığı iddialarını yalanladı.

  Dr. Bayraktar, başhekim Erndoğan Arıkan'ın böyle bir emri olmadığını, ancak hastaneye ait otoparkın doluluğu halinde, doktorların hastane çevresindeki ara sokaklara parketmek durumunda kaldıklarını belirterek, ‘‘Bu yollara parkeden doktorlar, kendisini bu konuda görevli tayin eden kişilere para vermek zorunda kalıyorlar. Bizim doktorlar ve hastane görevlileri için 85 araçlık otoparkımız var. Doktorların da parka giriş kartları bulunuyor. Ayrıca hastane içinde, dışarıdan gelenler için, 25-30 araçlık paralı otoparkımız var. Otopark sıkıntımız çok büyük. ’’dedi.

  YAKIŞTIRMADAN RAHATSIZ OLDUK

  Başhekim Arıkan'a bir gazetede yapılan 'Otopark kahyası' yakıştırmasından çok rahatsız olduklarını dile getiren Dr. Bayraktar, ‘‘İl Trafik Komisyonu ile yaptığımız görüşmeler sonucu, hastane civarındaki sokakların da bize devri konusunda anlaşma sağlıyoruz. Bu da sonuç aşamasında.. Bütün park sorunumuzu halledeceğiz’’diye konuştu.

  32 kişilik idari bölümde sözleşmeli çalışan hastane personelinin maaşlarının da mevcut paralı otoparkın geliriyle karşılandığını ve bunun hastaneye hizmet olarak geri döndüğünü söyleyen Bayraktar, ‘‘Bize yöneltilen iddiaları, suçlamaları anlamakta güçlük çekiyoruz.’’dedi.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı