Gündem Haberleri

  Taksim baskını kapaklarda

  Hürriyet Haber
  13.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Taksim’de önceki günkü polis müdahalesinin ardından Gezi Parkı protestoları basında geniş yer bulurken bazı gazeteler fotoğrafları manşete taşıdı.

  Reuters ajansı, önceki gün Taksim’de çekilen fotoğrafı “Editörün seçimi”nde günün fotoğrafı seçti.

  İNGİLİZ BASINI

  Telegraph: Tansiyon yükseldi. Polis müdahalesi göstericileri şaşırttı, çünkü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın göstericilerle barış görüşmeleri yapmayı kabul etmesinden sadece saatler sonra geldi. Bu gösterilerin başlamasından bu yana Başbakan’ın verdiği ilk ödündü.
  Guardian: Türkiye’de yaşananlar tam bir ironi. Mısır diktatörü Mübarek’in devrilmesi öncesinde, “Hiçbir hükümet halkın iradesine karşı koyamaz” diyen adam, şimdi kendi halk hareketini “Çapulcular ve yabancı ajanlar” olarak tanımlıyor. Orduyu kışlaya geri döndüren adam, şimdi avukatları tutuklaması için polisleri gönderiyor. Emsalsiz demokratik özgürlükleri yaratan adam, öyle görünüyor ki onların sonuçlarıyla başa çıkamıyor.
  Times: Erdoğan çevik kuvvete protestocuları ezmelerini söyledi. Salı gecesi İstanbul merkezindeki bir meydanda polis binlerce protestocuya biber gazı ve tazyikli su sıktı.

  Taksim baskını kapaklarda Taksim baskını kapaklardaTaksim baskını kapaklarda

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı