Ege Haberleri

  Taksicilerin isyanı

  Evren KASIRGA (DHA)
  03.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisalı taksi sürücüleri, meslektaşları 57 yaşındaki Şahabettin Ercan’ın, önceki gece, kimlikleri belirsiz kişilerce öldürülmesini protesto etti.

  Saruhanlı İlçesi’ne bağlı Paşaköy yakınlarında, önceki gece 22.00 sıralarında cesedi bulunan evli, 3 çocuk babası Şahabettin Ercan’ın öldürülmesi, Manisalı meslektaşları tarafından protesto edildi.
  Korna çaldılar
  Necatibey İlköğretim Okulu önünde toplanan yaklaşık 150 taksi sürücüsü kornolarını çalarak Manolya Meydanı, olayın yaşandığı oto terminale gidip sonra Yeni Adliye binası önüne geldi. Burada meslektaşları adına açıklama yapan Manisa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yusuf Enli, Şahabettin Ercan’ın katillerinin biran önce bulunup adalete teslim edilmesini istedi.
  Toprağa verildi
  Dolmuş ve taksilere GPS sisteminin kurulması içinde harekete geçeceklerini belirten Enli, “Bu sistemi maalesef zamanında kuramadık. Bunun için üzgünüm. Yaşanan bu olaydan sonra taksici esnafımızda GPS sistemine olumlu bakacaktır. Mutlaka sistemi kuracağız. Her esnaf birbirinden haberdar olacak. Acımasızca öldürülen meslektaşımızın ailesine de sahip çıkacağız” dedi. Şahabettin Ercan’ın cenazesi Yuntdağı Gülbahçe Köyü’nde toprağa verildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı