Gündem Haberleri

  Taksiciler 13 Ocak'ta kontak kapatacak

  Zeynep ÖZTORUN-Zafer KARAKOÇ/İSTANBUL,(DHA)
  04.01.2011 - 08:20 | Son Güncelleme:

  BİRLEŞİK Taksiciler Derneği, 13 Ocak 2011'de 14.00-24.00 saatleri arasında İstanbul genelinde taksiciler tarafından "kontak kapama" eylemi yapılacağını açıkladı. Dernek Başkanı Memduh Çırak, vatandaşları tedbirli olmaları için uyardı.

  Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Memduh Çırak yaptığı açıklamada, eylemin uyarı niteliğinde bir hak arama mücadelesi olacağını belirterek, “Biz sosyal güvencesiz çalıştığımız için her gün ölüyoruz zaten" dedi.

  Çırak, şunları söyledi:
  "13.01.2011'de saat 14.00 ile 24.00 saatleri arasında İstanbul’daki tüm şoför arkadaşlarımızın desteğiyle kontak kapatacağız. Bunun en başlıca sebebi, Cumartesi gecesi gasp sonucu arkadaşımızı kaybetmemiz ve can güvenliğimizin olmaması. Bu uyarı niteliğinde bir hak arama mücadelesi olacaktır. Bizim sıkıntılarımızın çözümü sonrasında İstanbul halkının da İstanbul’daki taksilerden şikayetleri azalacak. Bütün İstanbul halkının gerekli tedbirleri almasını rica ediyoruz. Kendi özel araçlarıyla çıkabilirler, toplu taşıma araçlarını kullanabilirler" dedi. Çırak, İstanbulluları korsan taksiye karşı da uyardı.

  TAKSİCİLERDEN EYLEME TAM DESTEK

  Birleşik Taksiciler Derneği Başkanı Çırak’ın eylem çağrısına taksicilerden de destek geldi. Eyleme katılacağını belirten taksi şoförü Tuncay Sönmez, yapacakları eylemin geç kalınmış bir eylem olduğunu söyledi. Desteğini korna çalarak gösteren Sönmez, "Bu eylem 10 sene önce yapılmış olsaydı, şu an taksi camiası ve taksi şoförleri bambaşka bir yerde olacaktı. Bugün taksi şoförleri sosyal güvenlikle baş etmek zorunda. Yakıt zamları aldı başını gidiyor. Daha iki gün önce direksiyon başında çalışırken bir arkadaşımızı kaybettik. Bu eyleme sonuna kadar destek vereceğiz" şeklinde konuştu.

  AMACIMIZ, BİZİ TEMSİL EDEN İNSANLARA TEPKİ GÖSTERMEKTİR

  Eyleme destek vereceğini açıklayan Muammer Trabzon da, eylemin mesleki sorunlarla alakalı olacağını belirtti. Amaçlarının İstanbul halkını mağdur etmek olmadığının vurgulayan Trabzon, "Bu eylem, şoförlerin can güvenliği, SGK, yapılan taksimetre zammı, mazota ve yakıta gelen zamlarla alakalı bir tepki mitingi olacaktır. Amacımız, bizi temsil eden insanlara tepki göstermektir" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı