Ege Haberleri

  Taksici otogara girişte artık ücret ödemeyecek

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA
  05.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Otogar girişlerinde ödenmesi gereken 3 liralık taksicilerin sorununu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım çözdü. Taksilere yolcu bırakmak için 25 dakika süre tanındı.

  TERMİNAL Giriş Ücret Tarifesi gereği otogar girişlerinde ödenmesi gereken 3 TL yüzünden müşterileriyle araları açılan taksicilerin sorunu, İzmirli şoförlerin girişimiyle çözüldü. Verilen talimatla, şehirlerarası otobüs terminalleri girişinde taksilerden 3 TL istenmesi uygulaması, 28 Aralık 2011 tarihli genelgeyle sona erdirildi. Taksilere, yolcu bırakmak için 25 dakika süre tanındı.
  İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, hem vatandaş hem de şoförler adına mutlu olduklarını söyledi, “Bu paranın neden ödendiğini ne esnaf ne de müşteri anlamıyordu. Sorunu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a ilettik. Bizi dinledi, hak verdi ve bu yönde çalışma başlattı. Çok mutluyuz. Tüm Türkiye’nin taksicilerini ve müşterilerini yakından ilgilendiren bu sorun, İzmir’in ısrarı sayesinde çözüldü. Sayın Bakanımız Yıldırım’a ilgisinden ötürü teşekkürlerimizi ve minnet duygularımızı iletmek istiyoruz” dedi.
  Genelgenin kendilerine ulaştığını, uygulamayı birkaç gün içinde hayata geçireceklerini belirten Anık, “Vatandaşla olan huzursuzluk da son bulacak. Otogarı kullanan yolcular
  belli bir gelir düzeyinde. Zengin olan zaten uçağa biniyor. O yüzden 3 TL almak yerine
  25 dakika müsaade edilmesi önem kazandı” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı