Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taksici cinayeti davası

  Hürriyet Haber
  04 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 04 Aralık 2000 - 00:01

  BAĞCILAR'da 3 ay önce, taksici Soner Avcı'yı (29) 32 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Fuat Gümüştan'ın (18) idamı istendi. Hakkında hırsızlık ve esrar içmek suçlarından da 2 yıl 6 ay ağır hapsi istenen Gümüştan'a yardımcı olmakla suçlanan Murat İmsel'in ise 12 yıl ağır hapsi isteniyor.

  Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya, öldürülen taksici Soner Avcı'nın eşi Nejla Avcı ile tutuklu sanıklar Fuat Gümüştan ve Murat İmsel katıldı. Önceden bilinmeyen bir nedenle taksici Soner Avcı'yı öldürmeyi planladığı, olay günü de yanında taşıdığı elektro şok aletiyle Avcı'yı etkisiz hale getirerek birçok yerinden defalarca bıçakladığı iddia edilen sanık Fuat Gümüştan, avukatı olmadığı gerekçesiyle ifade vermedi.

  Savunma yapan diğer sanık Murat İmsel, öldürme olayının planlı olduğundan haberi olmadığını ileri sürerek suçsuz olduğunu söyledi. İmsel, ‘‘Olay günü, askere gideceğim için Fuat beni gezdirmeye çıkardı. Bir arkadaşından para alacağını söyleyerek Soner Avcı'nın kullandığı taksiye bindik. Ondan önce, bira içmiştik. Gece olmuştu. Ben ilk defa alkol aldığım için uyumuşum. Arabanın duvara çarpmasıyla uyandım. Direksiyonda Fuat'ın olduğunu gördüm. Soner Avcı arabada değildi. Fuat'a, ne olduğunu sordum. Bir şey söylemedi. Elindeki bıçağı görünce korkup kaçtım’’ diye konuştu.

  Maktulün eşi ağladı

  Sanığın savunması karşısında gözyaşlarına hákim olamayan Soner Avcı'nın eşi Nejla Avcı, ‘‘Yalan söylüyor. Eşimi canice öldürdüler. Eşim, bana ölmeden üç gün önce, iki erkeği taşıdığını ancak parayı ödemediğinden bahsetmişti. Bana, ‘Bir daha onları taşımayacağım. Paraları da kendilerine kalsın’ demişti. Eşimi otuz yerinden değil, elli yerinden bıçaklamışlar. Otopsi raporunun gelmesini talep ediyorum’’ dedi. Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı