Gündem Haberleri

  Taksi parasından kaçındı, kapkaççıya kaptırdı

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  16.07.2007 - 14:51 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, bankadan çektiği 48 bin YTL'yi el çantasına koyup, taksiye binmeyip işyerine yürüyerek gitmek isteyen 27 yaşındaki mutemet Murat Keskin, 100 metre sonra kapkaççının saldırına uğradı.

  Olay, tarihi Taşköprü üzerinde öğle saatlerinde meydana geldi. Yüreğir İlçesi'ndeki Hilton Oteli'nde bulunan Akbank Şubesi'nden para çekmeye giden Murat Keskin, patronu Hüseyin Tekdemir'in hesabından 48 bin YTL'yi alıp, 1 kilometre ileride Kızılay Caddesi'ndeki Nehir İşmerkezi'ne götürmek isterken Taşköprü üzerinde motosikletli bir kişinin saldırısına uğradı. Keskin'in arkasından plakasız bir motosikletle yaklaşan kapkaççı, elindeki para dolu çantayı aldıktan sonra hızla uzaklaştı. Kapkaççının peşinden koşup yakalamayı başaramayan Keskin, telefonla durumu Bey Tarım Şirketi'nin sahibi olan patronu Hüseyin Tekdemir'e bildirdi. Olayı öğrenen Tekdemir 155'i arayarak yardım istedi.

  Kapkaçın ihbar edilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ile Tekdemir'in aramasına rağmen araç trafiğine kapalı olan Taşköprü üzerinde, görgü tanığı bulunamadı. Keskin'in 3 yıldan beri yanında çalıştığını, küçük bir hatasının pahalıya patladığını söyleyen Hüseyin Tekdemir, “Zaman zaman para getirip götürdüğü olmuştu. Bu güne kadar hiç böyle bir olay meydana gelmedi. Bu gün acil 10 bin YTL gerekiyordu. Çekmek için bankaya göndermiştim, akşama doğru gelmesini beklediğimiz paranın erken yattığını öğrenince beni aradı, ben de hepsini çekmesini istedim. Hesapta bulunan 48 bin YTL'nin tamamını almış, dönerken kapkaç meydana gelmiş” dedi.
  Kapkaççıyı kovalamasına rağmen yakalamayı başaramayan Murat Keskin, Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği'ne başvurdu. Saldırganın yüzünü görmediğini belirten Keskin, “Esmer, biraz kilolu ve üzerinde kırmızı tişört, siyah pantolon bulunan saldırganın yüzünü görmedim” diye ifade verdi.

  Keskin'in işlem yaparken takip edilmiş olabileceğini düşünen polis, bankanın güvenlik kamerasını incelemeye aldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı