Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Taklit mi, gerçek mi?

  Hürriyet Haber
  11.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şöhretli olmanın yollarından biri ünlü isimlerden birine benzemek. Biraz da makyaj, saç modeli ve giysi takviyesi yapıldı mı gerçeğinden ayırması zor oluyor.

  En güzel iltifat taklit edilmektir derler. Gerçekten de star haline gelmiş birinin bir ya da bir çok taklidi ortaya çıkıyor. Şöhretli birinin benzeri olmak hiç tanınmayan bir kadın ya da erkek için büyük avantaj. Ancak bu sayede gazetelerde, televizyonlarda sık sık boy gösterme fırsatı elde ediyorlar. Uygun saç modeli, harika bir makyaj ve benzer stilde giyim tarzı da eklendi mi; ayırabilene aşkolsun! Öyle bir zaman geliyor ki; benzerin şöhreti neredeyse aslına yaklaşıyor.

  Mesela ünlü Alman top model Claudia Schieffer... İlk çıktığında Fransızlar'ın gururu Brigitte Bardot'nun ikizi olarak lanse edildi. Schieffer ısrarla: ‘‘Hayır. Brigitte Bardot ile hiçbir alakam yok'' dedi tüm benzerlerin söylediği gibi. Gerçekten de artık kimse onu ‘‘Yeni B.B.'' olarak anmıyor. Çünkü Schieffer elde ettiği şöhret sonucu dünyanın en ünlü top modeli.

  Ülkemizde de yerli ya da yabancı starlara benzemeye çalışan bir çok insan var. Kimi bir süre sonra birilerinin benzeri olmaktan vazgeçip tekrar kendilerine dönüşüyorlar. Kimi ise ne yaparsa yapsın bu benzerlikten bir türlü kurtulamıyor!

  Tuğba Önal

  Saçı, makyajı ile tamamen ‘‘Yerli Celine Dion.'' Fakat yüzünün ve bakışlarının da Celine Dion'a benzediği gözlerden kaçmıyor. Sesi çok güçlü. Üstelik eğitimli. Saçlarının imaj olsun diye ekildiğini biliyoruz. Tuğba Önal ne yaparsa yapsın; bu benzerlikten kurtulamayacak. Çünkü gerçekten de o ‘‘Yerli Celine Dion.''

  Tülin Şahin

  Kimse onu gerçek adıyla çağırmıyor. Gazetelerde bile ondan ‘‘Sivaslı Cindy'' diye bahsediliyor. Dudağının üzerindeki beni bile aynı! Cindy Crawford'a benzemek için özellikle onun makyajını yaptığını söylüyor. Bir de söylentilere göre dudağındaki ben daha belirgin olsun diye sık sık iğne batırıyormuş!

  Burak Hakkı

  Son dönemlerin en popüler erkek mankeni. Birkaç yıl önce yurtdışındaki bir yarışmada Pierce Brosnan'ın canlandırdığı James Bond karakterinin benzeri belirlenecekti. Yarışmanın sonunda Pierce Brosnan'ın benzeri olarak Burak Hakkı seçildi. O gün bugündür de ünlü mankenden ‘‘Yerli James Bond'' olarak sözediliyor.

  Aysu Baçeoğlu

  Aysu Baçeoğlu çok yeni bir manken. Çıktığı defilelerden çok ünlü oyuncu Demi Moore'a benzerliğinden bahsediliyor. Elbetteki Baçeoğlu da benzemek için elinden geleni yapıyor. Söylediğine göre ilk olarak kısa saçlarından kurtulup saç ekletmiş. O da artık ‘‘Yerli Demi Moore'' olarak anılmaktan hiç de şikayetçi değil.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı