« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Takımları seçerken büyük zorluk yaşadık"

46. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Futbol Turnuvası'nın kuraları çekildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TSYD Ankara Şubesi'nde düzenlenen kura çekimi törenine Gençlerbirliği, Elazığspor ve Kardemir Karabükspor temsilcileri katıldı.

Törende konuşan TSYD Ankara Şube Başkanı Gökhan Akengin, Ankara'da yeniden dörtlü turnuva yapmanın keyfini yaşadıklarını belirterek, turnuvanın sezon öncesinde takımların eksikliklerini görmeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

“Ankaragücü turnuvaya davet edilmedi”, “İddaa'ya yenik düştü” şeklinde basına yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Akengin, şu görüşleri dile getirdi: “TSYD olarak takımları seçerken Ankaragücü yönetiminin içinde yaşadığı durumdan kaynaklanan büyük zorluklarla karşılaştık. Açıkçası, muhatap bulabilecek herhangi bir Ankaragücü yöneticisine ulaşamadık. Bizi kınayan Ankaragücülü arkadaşlar hedef saptırmak yerine 100 yıllık şanlı Ankaragücü Kulübü'nü bu duruma nasıl getirdiklerini açıklamalılar.”

Kulüp temsilcileri ise turnuvanın takımların son durumlarını görmeleri için faydalı olacağını belirttiler.

Konuşmaların ardından kura çekimine geçildi. Turnuvanın ilk karşılaşması 10 Ağustos Cuma günü saat 15.45'te Elazığspor-Sivasspor, 17.45'te ise Kardemir Karabükspor-Gençlerbirliği arasında oynanacak. 11 Ağustos Cumartesi günü ise saat 17.45'te final, 15.45'te ise üçüncülük karşılaşmaları yapılacak. Karşılaşmalar Cebeci İnönü Stadı'nda oynanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler