« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takımlar sıraya girdi

F.Bahçe'de Aurelio'nun Beşiktaş'ta da Nobre'nin Türk vatandaşlığına geçip yerli futbolcu statüsüne geçmesinin ardından, diğer takımlar da şartları uyan futbolcuları için harekete geçti.

Uğur TENEKECİOĞLU/DHA
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe'de Aurelio’nun Türk vatandaşı olup milli takıma seçilmesi, Beşiktaş'ta da Marcio Nobre'nin, Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in onayı ile Mert adını almasıyla yerli futbolcu statüsünü kazanmalarının ardından, Türkcell Süper Ligi’ndekidiğer kulüpler de yabancı oyuncularını Türk vatandaşı yapmak için kolları sıvadı.

Ligdeki diğer takımlar da şartları uygun olan futbolcuları için harekete geçti. Ankaraspor Tita, Wedderson ve Jaba’yı, Gençlerbirliği Isaac ve Ayman’ı, Trabzonspor Yattara’yı, Sakaryaspor M’Bayo’yu, Bursaspor Frasineanu’yu, Kayseri Erciyesspor Agali’yi, Gaziantepspor Krita’yı, Çaykur Rizespor Santos’u ve Sivasspor Anderson’u Türk vatandaşı yapmak için girişimlere başladı.

Futbol Federasyonu, takımların bu talepleri karşısında hemen harekete geçti. Levent Bıçakçı döneminde yolun açıldığını belirten Federasyon yetkilileri, ilk toplantıda bunun önlemini almak için kolları sıvadı. Yönetim, Hukuk Kurulu’nun yapacağı çalışmalar sonrasında karar alacak ve uygulamaya koyacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler