GeriFutbol Takımın ana yapısı bozuldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Takımın ana yapısı bozuldu

Süper Lig takımlarından Sivasspor'un başarılı oyuncusu Hayrettin Yerlikaya, ligin zirvesinden tabanına düştükleri süreç içerisinde büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, "Hep bir arada olduğumuz arkadaşlarla bir yere geldik. Takımın ana yapısı bozulunca gerilemeye başladık" dedi.

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bulunan Majesty Kemer Beach Otel'de tatil yapan Turkcell Süper Lig takımlarından Sivasspor'un başarılı sol kanat oyuncusu 30 yaşındaki Hayrettin Yerlikaya, DHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Ligin zirvesinden ligin tabanına düştükleri süreç içerisinde büyük üzüntü yaşadıklarını kaydeden Hayrettin, "Bursasporlu futbolcular da yöneticiler de bu durumun bilincinde. Onlar için Sivaspor canlı bir örnek olarak karşılarında duruyordu. Kendileri de bunu defalarca röportajlarında dile getirerek, 'Biz Sivasspor'un düştüğü duruma düşmeyeceğiz' dediler. Bizim durumumuz sonuçta onlar için çok büyük bir ibretti. Neticede onlar şampiyon oldu. Bize düşen de onları tebrik etmektir" diye konuştu. Önceki yıllarda 2 yıl üst üste hep aynı takımla oynadıkları için başarılı olduklarını savunan Yerlikaya, şunları söyledi:

"İki üç arkadaşımız takviye oldu. Hep bir arada olduğumuz arkadaşlarla bir yere geldik. Takımın ana yapısı bozulunca, gerilemeye başladık. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi'nde kötü sonuçlar aldık. Erken başladık. Hazırlık maçlarında hep büyük takımlarla oynayarak farklar yedik. Yeni gelen arkadaşlar da 'Bu takım iyiydi. Biz gelince mi böyle oldu' düşüncesine girdi. Bu düşünceleri ve psikolojiyi de yenemedik. Kendilerini suçlu hisseden yeni arkadaşları motive etmek konusunda da sıkıntılar yaşadık. Ardından da kötü sonuçlar beraberinde geldi."

BURSASPOR'LU YILDIZLARA ÖNERİ

Ligin şampiyonu Bursaspor'da çok başarılı genç, yetenekli futbolcular olduğunu söyleyen Hayrettin, "Onlar da transferin etkisinde kalıp performansları düşerse kendileri için kötü olur. Bizde bazı arkadaşlar bu sıkıntıyı yaşadı ve takım bölündü. Takımın bölünmesinin ardından başarısız sonuçlar almaya başladık. Umut ediyorum ki, onlar bu yanlışa düşmezler" diye konuştu.

Zirvede oldukları dönemi anlatan Hayrettin, "Galibiyet aldığınız zaman bir süre sonra her şey rutine giriyor. Biz de galibiyet serisine o kadar alışmıştık ki Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı galip geldiğimiz zaman bile normal karşılıyor, aşırı sevinç yaşamıyorduk. En büyük avantajımız buydu" diye konuştu.

Sivasspor'la sözleşmesini 2 yıllığına yenilediğini belirten Hayrettin Yerlikaya, "Her sezon bir umut. Alt sıralarda kalmayı hiçbir takım istemez. Hep altta kalmak futbolcuları da stres içinde bırakıyor. İnşallah bu yıl da eski başarıları yeniden yakalarız" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle