« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takımım işi bilir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Dortmund maçı öncesinde yaptığı açıklamada, ‘‘Futbolcularım böyle maçlarda nasıl oynayacağını, sahada neler yapacağını her zaman göstermiş, bunu yine tekrarlayacaklarından kuşkum yok’’ dedi.

Her bölgeye ayrı komut

Galatasaray, perşembe günü oynayacağı Borussia Dortmund maçı için dün hazırlıklara başladı. Fatih Terim dünkü idmanda takımın bütün bölgeleri ile ilgilendi. Hücuma ‘‘şut’’, orta sahaya, ‘‘alan daraltma’’, savunmaya ise ‘‘rakibi arkaya kaçırmama’’ çalışmaları yaptıran Terim sık sık, ‘‘Rakipten ve toptan kaçmak yok’’ diye bağırdı.

Yine gösterecekler

Dortmund maçı öncesi takıma güveninin tam olduğunu hatırlatan Terim, ‘‘Benim takımım işini bilir. Böyle maçlarda nasıl oynayacağını, sahada neler yapacağını her zaman göstermiş, bunu bir kez daha göstereceklerinden kuşkum yok. Onlar için her zaman vitrin olan bu maçlarda kendilerini ispat etmişler, tekrarı da olacak’’ dedi.

Çılgınca değil, akıllı

Dortmund'un bir an önce sonuca ulaşmak için saldırıya geçeceğini de hatırlatan Terim, ‘‘Hakeminin düdüğü ile taraftar desteğini arkalarına alarak hücum edecekler. Ama biz onları nasıl kıracağımızı biliyoruz. Biz çılgınlar gibi saldırmıyacağız. Akıllı bir oyun taktiğiyle hızlarını kesip kendimize avantaj sağlayacağız’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler