« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Takımı 3 maçtır tanıyamıyorum"

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, futbolcuların görevinin iyi oynamak için çabalamak olduğunu belirterek, “Her maçı kazanacağız diye bir kaide yok. Takımı 3 maçtır tanıyamıyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İlhan Cavcav, sezonun ilk devresini üst üste 4 galibiyetle tamamladıktan sonra ikinci yarıya puan kayıplarıyla başlayan Gençlerbirliği'nin son maçlarda aldığı kötü sonuçların bir “kötü gidişe” dönüşmemesi gerektiğini belirtti.

Kırmızı-siyahlı futbolcuların ligdeki son 2 maç ve Ziraat Türkiye Kupası'nda Boluspor karşılaşması dışında kapasitelerinin ne olduğunu kendisi de dahil herkese gösterdiğini, fakat Azofeifa ve Aykut'un sakatlığının takımı bu kadar etkilemesinin ise düşündürücü olduğunu söyleyen İlhan Cavcav, ikinci yarıya çok şanssız başladıklarını ifade ederek, şöyle devam etti:
“Azofeifa, Aykut ve Hurşut sakatlandı. Maç günü Azofeifa'nın başına görünmez bir kaza geldi. Aykut Samsunspor maçında sakatlandı. 'Futbol bu işte' diyebiliriz, ancak bu futbolcuların yokluğundan takımın bu kadar etkilenmesi de üzerine düşünülmemiz gerek. 'İyi gidiyoruz' dediğiniz anda elinizde olmadan bir şeyler olabiliyor. Bizim için sahamızda oynayacağımız Eskişehirspor maçı çok önemli artık. Bu karşılaşmayla yeniden kazanmaya başlamalıyız. Bahane üretmeden iyi oynayarak kazanmalıyız. Futbolcu ve teknik ekibimizin ikinci yarıyla birlikte girdiğimiz bu sürece Eskişehirspor maçıyla 'dur' diyeceğine inanıyorum.”

Heyecanlı bir 3 ayın kendilerini beklediğini ve her maçın bir iddiasının olacağını kaydeden duayen başkan, Ankaralı futbolseverleri bu heyecanı paylaşmaya davet etti.

-"Play-off için tribüne"-

Ankaralı futbolseverlere yaptığı “tribüne gelin” çağrısını yineleyen Cavcav, “Ankaralılar destek versin, play-off'a kalalım” diye konuştu.
İkinci yarıdaki karşılaşmalar için talep üzerine tekrar maraton tribünü kombine kart satışına başladıklarını belirten Cavcav, “Bu kartlarla kaç maç izleyeceklerini belirlemek Ankaralıların elinde. Destek versinler play-off'a kalalım, o maçları da izlesinler” şeklinde konuştu.

-Teknik ekip ve futbolculara destek-

Ligin iyi futbol oynamak isteyen takımlarından biri olduklarını vurgulayan İlhan Cavcav, teknik direktör Fuat Çapa ile ekibine ve futbolculara güvendiğini dile getirdi.

“Gençlerbirliği küme düşer” diyenleri şaşırtan kırmızı-siyahlı ekibin daha fazlasını da yapabilecek kapasitede olduğunu savunan İlhan Cavcav, “Takımı 3 maçtır tanıyamıyorum. Tamam, her maçı kazanacağız diye bir kaide yok, ancak her maç iyi oynamak için çabalamak futbolcularımızın görevi” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler