« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takıma yeni bir enerji geldi

Konyaspor Başkanı Bahattin Karapınar, sezon sonuna kadar anlaşma imzaladıkları tecrübeli Teknik Direktör Yılmaz Vural'a güvendiklerini belirterek Yılmaz hoca ile birlikte takıma yeni bir enerji geldiğini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Konyaspor'un sıkıntılı günler geçirdiğini dile getiren Karapınar, ''Ziya Doğan ile yollarımızı ayırdıktan sonra ligin en tecrübeli hocalarından olan Yılmaz Vural ile anlaştık. İki gündür takımla antremana çıkıyor. Vermiş olduğu enerji, sinerji Konyaspor'un bu ligde tutunacağı yönde. Bu yönde bir sıkıntımız yok. Hocamız Konya'ya iner inmez ilk görüşmemizde birbirimize şunu söyledik. Düşme kelimesini artık ağzımıza almayacağız. İnşallah Konyaspor bu sezon medyanın, taraftarların, yönetimin, hocanın katkısıyla süper ligde kalacak. Konyaspor'un kümede kalması geçen sene Bank Asya'da şampiyon olması kadar önemli. Bu yıl çok borç ödedik. Ligde kaldıktan sonra Konyaspor hedeflerini daha yukarılara çekecek" dedi.

KEŞKE İNGİLTERE LİGİ OLABİLSEK

Yılmaz Vural'ın kariyerinde 25 takım çalıştırdığını ve istikrarlı bir çizgisi olmadığını sorusunu da yanıtlayan Karapınar, şunları söyledi:

"Tabi biz Ziya hocayla yollarımızı ayırdıktan sonra spor kamuoyunun birleştiği isim Yılmaz Vural'dı. Bir çok takımla çalışmış olabilir. Ancak ligin en deneyimli hocalarından bir tanesi. Keşke İngiltere ligindeki gibi bir hocayla 25 sene çalışabilsek. Bu çok mümkün gözükmüyor. Bu bizim kafa yapımızla, kulüblerin yapısıyla ilgili. Biz de hocamızla sezon sonuna kadar anlaştık. Ama bende isterim bir hocayla uzun süre çalışmak. Görüyorsunuz ki bir hocamızla yine yolun yarısında ayrıldık" diye konuştu.

ÇIKAN HABERLER GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Basına yansıyan Yılmaz Vural'ın kümede kalma primi olarak kulübten 1 trilyon alacağı haberleri de yanıtlayan Karapınar, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Karapınar, "Çok abartılı bir rakamdır o. Öyle birşey yok. Elbette bir prim olacak. Nasıl şampiyonluk pirimi varsa kümede kalma pirimi de var. Ancak basında çıkan abartı rakamlardır" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.