« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takıma para dopingi yapılacak

Trabzonspor'da yeni teknik direktör Şenol Güneş'in isteklerini yerine getirmek için yoğun çaba harcayan yönetim, tecrübeli teknik adamın isteğiyle futbolculara da önemli bir miktarda ödeme yapacak.

Yunus Emre SEL / TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Oyuncularla görüşen Güneş, sorunları teker teker gidermek için kararlarını yavaş yavaş uygulamaya sokacak.

Trabzonspor yönetimin, yeni teknik direktörü Şenol Güneş'in isteklerini geri çevirmiyor. Güneş'in ilk isteğini hemen yerine getiren ve kadro dışı bırakılan 5 futbolcuyu anında affeden yönetim, şimdi ikinci adımı atıyor. Güneş'in imza törenindeki, "Şu anda bir numaralı gündemimiz ekonomik sorunlar" açıklamasının üzerine harekete geçen yönetim, 1 - 2 hafta içerisinde futbolculara çok önemli bir miktarda ödeme yapacak. Şenol Güneş'le birlikte yepyeni bir sayfa açan yönetimin ilk hedefi 5 Aralık Cumartesi günü yapılacak olan Mali Genel Kurul'dan güçlü çıkmak. Bunun için kendisini tesislere kapayan ve ekonomik konularda kurmaylarıyla birlikte sıkı bir rapor hazırlayan Başkan Sadri Şener'in Pazar günü Ankaragücü'yle oynanacak olan maça kadar Trabzon'da kalacağı açıklandı.

SONG'A SORUMLULUK YÜKLENDİ

Trabzonspor'da yönetim tarafından kadro dışı cezasına çarptırılan Kamerunlu oyuncu Rigobert Song, Teknik Direktör Şenol Güneş göreve geldikten sonra hem 5 futbolcuyla birlikte affedildi, hem de kaptanlık görevine getirildi. Güneş'in, "Kamerun Milli takımının kaptanı. Bu takımın en tecrübeli ismi. Onun motivasyon gücünden yararlanmak istiyorum" diyerek Song'un kaptan yapılması konusunda yönetimi ikna ettiği belirtildi. Song'a önemli sorumluluklar yüklemeye hazırlanan Güneş'in, tecrübeli futbolcuyla her konuda fikir alışverişinde bulunduğu vurgulandı.

TJİKUZU ŞENOL GÜNEŞ'İN GÖZÜNE GİRDİ

Teknik Direktör Hugo Broos'un görevinden ayrılmasının ardından çıktığı Eskişehirspor maçında 10 dakika görev almasına karşın, performansı beğenilen Namibyalı oyuncu Razundara Tjikuzu, Şenol Güneş'in de gözüne girmeyi başardı. Güneş'in Sportif Direktör Ünal Karaman'dan aldığı görüşler doğrultusunda bu futbolcudan yararlanmayı planladığı ve hafta sonu oynanacak olan Ankaragücü maçında Tjikuzu'ya 11'de görev verebileceği belirtildi.

ANTALYA'DA KAMP YAPILACAK

Bordo - mavili takımda Teknik Direktör Şenol Güneş, devre arasında takımı Antalya'da kampa götürecek. 29 Aralık'ta Antalya'da kampa girecek olan bordo - mavili futbolculara, 2 Ocak tarihine kadar eşleri de eşlik edebilecek. 2 Ocak'ta eşlerin kamptan ayrılmasının ardından bordo - mavililer çalışmalarını 7 Ocak'a kadar sürdürecek. Güneş yönetimden arada yapılacak olan transferlerin kampa yetişmesini talep etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler