« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Takım olarak çok iddialıyız"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Beko Basketbol Ligi ve Avrupa Ligi'nde yeni sezonun başlamasına kısa süre kalan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri'nde gerçekleştirilen organizasyonda Avrupa Ligi için fotoğraf çekimleri yapılırken, medya mensuplarına da röportajlar verildi.

Fenerbahçe Ülker Takımı Kaptanı Ömer Onan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezonu değerlendirirken, futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma nedeniyle bir travma yaşandığını kaydetti.
“Sezon sonunda Fenerbahçe'de, hem seyirciler, hem oyuncular, hem de camia adına büyük bir travma yaşandı” ifadesini kullanan Ömer Onan, “Kolay atlatılacak bir şey değildi. Bizim transfer planlarımızı da etkiledi. Herkes bir şok içindeydi. Basketbol branşı olarak bundan çabuk kurtulmaya çalıştık” dedi.

Takımdan ayrılan oyuncuların yerine yeni isimlerin geldiğini aktaran tecrübeli oyuncu, “Bir uyum süreci olacaktır muhakkak. Bojan Bogdanovic, James Gist ve Curtis Jarrels yetenekli oyuncular. Bu sisteme kısa zamanda adapte olacaklardır. Milli Takım'dan dolayı çok birlikte de olamadık. Belki sezona form olarak istediğimiz gibi giremeyebiliriz ama her geçen gün form grafiğimiz yukarı çıkacak” diye konuştu.

“İddialıyız”

Ömer Onan, bu sezon oldukça çekişmeli bir lig geçeceğini vurgularken, tüm kulvarlarda yine iddialı olduklarının altını çizdi.

“Ligde şampiyon olmak ve Avrupa Ligi'nde başarı kovalamak istiyoruz” şeklinde konuşan Ömer, sözlerini şöyle tamamladı: “Avrupa Ligi Dörtlü Finali İstanbul'da yapılacak ve bu önemli bir artı motivasyon. Orada olmayı başarırsak bizim için büyük bir fırsat olur. Buna sadece kulüpler bazında da bakmamak lazım, Türk basketbolu için çok önemli bir organizasyon. Sonuna kadar kovalayacağız. Bu sezon lig de daha çetin geçecektir. İyi yatırım yapan 5-6 tane takım var. Galatasaray özellikle takımını çok kuvvetlendirdi. Efes Pilsen belki son 15 senenin en iyi kadrolarından birini kurdu. İnanıyorum ki daha zevkli ve zor olacaktır ama biz tecrübeli bir takımız. Son 5 yıla damamızı vurduk. Başarılı olacağımıza inanıyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.