« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Takım Karaman'a emanet

Turkcell Süper Lig'de deplasmanda Kasımpaşa'ya 3-1 yenilmesinin ardından teknik direktör Hugo Broos ile yollarını ayıran Trabzonspor, Eskişehirspor maçının hazırlıklarına sportif direktör Ünal Karaman yönetiminde başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karaman, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelişmeleri herkesin takip ettiğini belirterek, "Trabzonspor'a hizmet adına gelmiştik. Trabzonspor'un geçiş dönemi içinde bizden isteği oldu. Bu isteğe bizim kayıtsız kalma şansınız söz konusu olmazdı. Bunu cevaplandırmaya çalışıyoruz" dedi.

Karaman, kadro dışı bırakıldığı açıklanan Rigobert Song, Tony Sylva, Egemen Korkmaz, Engin Baytar ve Gökhan Ünal ile ilgili ise şunları söyledi: "Trabzonspor formasını giyen her oyuncu bizim için önemli oyuncu, hepsi ayrı bir değer. Dolayısıyla hiçbir arkadaşımızı dışlayıp, itilmiş pozisyonuna sokma düşüncemiz söz konusu değil. Trabzonspor, yapacağı her türlü eylemi tepeden tırnağa kendisine yakışır bir şekilde yapar. Belli dönem arkadaşlarımız aramızda olmayacak. Yine kenarda çalışacaklar, ama ruh olarak, duygu olarak içimizde olacaklar. En kısa sürede inşallah herkes kendine ait özeleştiriyi yapacak ve herkesi 'Trabzonspor'da bir bütünün parçasıyım' diyecek bir ruha ulaştırmaya gayret edeceğiz. Herkesten bu anlayışı bekliyorum. Trabzonspor zor dönemde ama bu dönemi aşacak güce sahip olacak."

Karaman, zor günde Trabzonspor'un en fazla taraftara ihtiyacının bulunduğunu kaydederek, "Takımlarına sahip çıksınlar. Trabzonspor, sahipsiz değil. Çok daha iyi bir Trabzonspor olacak" diye konuştu.

BROOS, TESİSLERDEN AYRILDI

Trabzonspor'da öğleden sonra kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve kulüp genel sekreteri Hasan Yener ile bir araya gelen Hugo Broos, antrenman öncesi futbolculara veda etti.

Broos, yönetim kurulu ile de son görüşmesinin ardından yardımcısı Jacky Munaron'un kullandığı otomobil ile tesislerden ayrıldı. Diğer yardımcı antrenörler Metin Diyadin ve Güray Genç'in de görevlerinden ayrıldıkları bildirildi.

Ünal Karaman yönetimindeki antrenmanda yardımcı antrenör olarak Hamit Cihan ve Turgut Kural yer aldı.

5 FUTBOLCU KOŞU YAPTI

Trabzonspor'da kadro dışı bırakıldığı açıklanan 5 oyuncu takımdan ayrı koşu yaptı.

Söz konusu oyunculara tebligatın geç yapıldığı ve bugünkü çalışmadan sonra bu futbolcuların başka sahada kendilerine verilecek bir antrenörlerle çalışmalarını sürdürecekleri kaydedildi.

Antrenman, Broos ile sözleşmesinin feshi konusunda yapılan görüşmelerin uzaması nedeniyle yaklaşık 1,5 saat geç başladı.

Trabzonspor, yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz