Takım elbiseyi 850 grama indirdi

Hürriyet Haber
18.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Erkek giyim markası Ramsey, standart takım elbiselere göre yüzde 50 daha hafif takım elbise üretti. Standart bir takım elbisenin ağırlığı 1400 grama ulaşırken, Ramsey’in Zero Weight adını verdiği yeni ürününün ağırlığı ise 850 gramda kalıyor.

Zero Weight teknolojisinin 2 yıllık bir Ar-Ge çalışmasının sonucu olduğu belirten Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, “Bu ürünü mağazalarımıza koyduktan sonra tepki de aldık. Çünkü Zero Wight giyenler diğer takım elbiselerinde sorun yaşadı. Bununla ilgili çok sayıda talep geliyor. Bizde koleksiyonlarımızın yüzde 30’u Zero Weight teknolojisine sahip ürünlerle hazırladık” diye konuştu.

Yüzde 40’lık artış var

Takım elbise satışlarında ilk 4 ayda, geçtiğimiz yıla göre yüzde 40’lık artış yaşandığını belirten Doğan, şöyle konuştu: “Ramsey’in Türkiye’deki büyümesi gayet iyi gidiyor. 2011 ciro hedefimiz 150 milyon TL. Yurtdışındaki mağazacılık hedeflerine hızla ilerliyoruz. Rusya pazarından oldukça memnunuz. Zero Weight’nin ihracatına şimdiden 10 ülkeyle başladık.”

Diğer ürünlerde olabilir

Zero Weighh tekniğini şu anda sadece takım elbise, ceket ve pantolonda kullandıklarını belirten Hüseyin Doğan, şunları söyledi: “İlerleyen dönemlerde ürün gamını genişletmek istiyoruz. Hedefimiz kaban, palto, hatta ayakkabı da bile bu teknolojiyi kullanmak. Yeni teknolojimizin taklit edilmesi çok zor. Zero Weight’in Ramsey’le özleşmesini amaçlıyoruz. Ramsey takım elbiselerinin fiyatı 689 ile 889 lira arasında değişiyor. Zero Weight takım elbiselerin fiyatı ise 749 ile 889 lira arasında olacak” diye konuştu.

2 yıllık Ar-Ge çalışması

Rahatlık ve hafifliğin erkek giyiminde önemli bir trend olduğunu da söyleyen Doğan, bu projedeki hedeflerini şöyle anlattı: “Bu da hafta sonu giyimiyle karşılanıyor. Şıklığın içerisine rahatlık konulduğunda da salaşlık söz sonusu oluyor. Bunu kimse tercih etmiyor. Şıklığı ve rahatlığı birleştiren bir ürün geliştirdik. İki yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda Zero Weight adlı yenilikçi bir ürün ortaya koyduk.”

Seçim  çalışmasında daha rahat ederler

YAKLAŞAN seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, “Milltvekili adayları Zero Weight giyerse özellikle sıcaklarda rahat edecekler. Başbakan’ın yoğun temposundan dolayı ürünü ona tanıtma imkanı olmadı” dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı