Gündem Haberleri

  Takılarını çalan hırsızı telefondan yakalattı

  Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  04.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tarabya’da Koru Çocuk Evi’nin sahibi 38 yaşındaki Psikolog Dilek Kırcaoğlu Soetan, 20 bin YTL’lik takısını çalıp yanında götüremediği elbiselerini makasla kesen Türkmen hizmetçi 34 yaşındaki Gülcemal Jummanova’yı, cep telefonunun sinyallerini izleterek yakalattı.

  EVLİ ve iki çocuklu Psikolog Dilek Kırcaoğlu, Zekeriyaköy’deki evindeki işlere yardımcı olması ve yuva dönüşü iki yaşındaki oğlu Francis’e bakması için bir ajanstan Türkmen bir hizmetçiyi yatılı olarak tuttu. Dilek Kırcaoğlu, Kurban Bayramı’nın birinci günü eşi ve çocuklarıyla Gölcük’teki akrabalarını ziyarete gitti. Gece 01.00’de eve döndüğünde hizmetçiyi bulamayan Dilek Kırcaoğlu, pırlanta seti, altın bilezik ve yüzüklerinin de yer aldığı ziynet eşyaları ile gardırobundaki elbise ve ayakkabılarının olmadığını fark etti. Bırakılan giysilerin de makasla kesildiğini gören Dilek Kırcaoğlu durumu polise bildirip savcılığa da suç duyurusunda bulundu. Kırcaoğlu, "Alamadığı elbiseleri makasla kesmesi onun ruh halinin bozuk olduğunu gösterir. Çocuklarıma, hatta bize bile zarar verebilirdi" dedi. /images/100/0x0/55eb0151f018fbb8f8a4cfc2

  Kırcaoğlu, telefon şirketindeki arkadaşlarının yardımıyla hizmetçinin 15 günde 500 YTL’lik telefon görüşmesi yaptığını tespit etti. Türkmenistan’daki evinin ve İstanbul’da konuştuğu kişilerin telefonlarına ulaştı. 1.5 ay sonra, hizmetçisi Gülcemal Jummanova’yı ajansı vasıtasıyla İstanbul’daki bir başka eve bakıcı olarak çalışmaya giderken jandarmaya yakalattı. Tüm ziynet eşyalarını geri aldı. Zekeriyaköy Jandarma Karakolu’nda yüzleştiği hizmetçiye "Sana çocuğumu ve evimi emanet ettim. Neden bunu yaptın?" diye sordu. Aldığı yanıt "Benim yoktu. Senin vardı. Dayanamayıp aldım" oldu. Sarıyer Adliyesi’nde hırsızlıktan hüküm giyen ama cezası tecil edilen Gülcemal Jummanova, vizesi bittiği için sınırdışı edildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı