Gündem Haberleri

  Takılar bavula sığmadı

  Hürriyet Haber
  12.09.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Magazincilerin sevdiği o kalıplaşmış deyişle ‘‘yılın düğünü’’ önceki akşam bitti, ama dedikodu ve tartışmaları sürüyor. Ankara'nın ünlü ‘‘babalarından’’ ‘‘Kürt Ahmet’’ lakaplı Ahmet Turgut'un oğlu Melih Turgut'la Yeliz Yıldız'ın Kurtuluş Parkı Atatürk Buz Pateni Tesisleri'nde yapılan görkemli düğünleri daha uzun süre de konuşulacak.

  Dedeman Şirketler Grubu'nun veliahtı Umut Önal'ın 6 yıl önceki ölümünden sorumlu tutulan ve ‘‘Kaza kurşunu ile vurdum’’ diyerek 38 gün hapis ve 18 milyon TL para cezası alan Melih Turgut, Umut Önal'ın lise birinci sınıftaki kız arkadaşı Yeliz Yıldız ile önceki gece evlendi, ama kamuoyundaki tartışmalar daha da hızlandı.

  Çiftin düğünü için en küçük ayrıntılar bile düşünüldü. Melih Turgut'un annesi Meliha Turgut'un kullandığı ilk otomobil bulunup süslendi. Üzerine de Melih Turgut'un ağzından ‘‘Canım annem ben evleniyorum’’ yazısı iliştirilip düğünün yapıldığı tesisin kapısına konuldu. Tam 3 bin kişilik davetli için hazırlık yapıldı. Ama öce İzmit Körfezi'ndeki deprem planları altüst etti.

  GELİNİN İTİRAFLARI

  Ancak düğüne asıl darbeyi, törenden iki gün önce gelen bir haber vurdu. Dedeman ailesi, yıllardır ‘‘Oğlumuz kız yüzünden öldürüldü’’ iddiasında bulunuyor ve Melihi Turgut suçlanıyordu. Bu iddianın üzeri şok bir haberle açıldı:

  ‘‘Melih, öldürdüğü Umut'un sevgilisiyle evleniyor...’’

  Bu haberi, gelin adayı Yeliz Yıldız'ın düğünden bir gün önce yaptığı o sürpriz itiraf izledi. Yeliz Yıldız, öldürülen Umut Önal ile lise birinci sınıfta iki ay çıktığını açıklıyor ve daha sonra Melih ile arkadaşlığının sürdüğünü söylüyordu. Bu itiraf, Umut Önal'ın ölümüyle ilgili tartışmaları, yıllar sonra yeniden gündeme getirdi. Düğün, bütün bu tartışmaların gölgesinde yapıldı.

  KATILIM AZALDI

  Düğüne katılım yarı yarıya düştü ve 1500 kişide kaldı. Turgut ailesinin siyaset ve sanat dünyasından beklediği birçok ünlü isim, düğün törenine gelmedi.

  TATLISES GELMEDİ

  Düğüne katılacağı söylenen ve bir gün önce Ankara'ya gelen İbrahim Tatlıses'in gelmemesi de dikkat çekti. Düğüne, başka sanatçılar da gelmedi. Oysa, Ahmet Turgut'un hemen her organizasyonuna birçok ünlü sanatçı katılırdı.

  SUSURLUK'TAN HOŞTAN

  Törene, yeraltı dünyasından ise Susurluk skandalının ünlü ismi Sami Hoştan'ın yanı sıra İskender Çolak, Necdet Ulucan ve Yusuf Koç katıldı. Ahmet Turgut, kapıda karşıladığı Sami Hoştan'ı eşi Selma Turgut'a, ‘‘Hani televizyonlarda çıkan Sarı Avni var ya, bu o...’’ diye tanıttı.

  OLAĞANÜSTÜ GÜVENLİK

  Düğünde olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Bir bölümü üniformalı özel güvenlik ordusunun görev aldığı düğünde, 11 kişilik bir koruma grubu da gece boyunca gelinle damadın yanından ayrılmadı. Gazeteciler de, basın kartlarının fotokopisi çekilip nerede çalıştıkları tespit edildikten sonra tesislere alındılar. Gece boyunca tam 225 fotokopi çekildi.

  SLOW ŞARKILARLA DANS

  Damat, ardından da gelinle ilk dansını, ‘‘I'll be there’’ adlı şarkının eşliğinde yaptı. Gecede genelde yabancı slow şarkılar çalınırken, yapılan anonslarla da depremde yakınlarını yitirenlere başsağlığı dilenip dualar okundu.

  TAKILAR BAVULA SIĞMADI

  Yeni evli çift nikahın ve tebriklerin ardından kendileri için hazırlanan 7 katlı pastayı kestiler. Daha sonra masaları dolaşıp tebrikleri kabul eden çifte takılan takılar ise bir sepette toplandı. Gelin Yeliz Yıldız'ın kolları altın bileziklerle dolup taşarken, gecenin ilerleyen saatlerinde sepete sığmayan takılar ve gelinin kollarındaki bilezikler büyük bir bavula aktarıldı. Gelin ve damadın balayı için önce Bali'ye ardından da Maldiv adalarına gidecekleri bildirildi.

  Aylar öncesinden hazırlık yapıldı

  Başkent'i sallayan düğünün hazırlıklarına aylar öncesinden başlandı. Konuklar tek tek belirlendi. Hangi politikacıların, sanatçıların, işadamlarının geleceği tahmin edildi, özel olarak hazırlanan altın işlemeli davetiyeler gönderildi. Ama düğün öncesi çıkan haberler, davetli sayısını yarı yarıya azalttı.

  İPEKTEN GELİNLİK

  Yeliz Yıldız'ın gelinliği ünlü modacı Cenap Feyzioğlu tarafından ipek ve Fransız dantelinden, inciler ve 4,5 metrelik bir duvakla süslenerek yapılırken, damadın smokini de dünyanın en ünlü ve pahalı smokin firması Scabel'den alındı.

  DEKORATÖR TUTULDU

  üğünün yapılacağı, ailenin işlettiği Kurtuluş Parkı'ndaki Buz Pateni Tesisleri için de üç dekoratör tutuldu.

  SOKAK LAMBASINA TÜL

  Tesisin çevresindeki sokak lambalarına tülden süsler takıldı. Çevredeki ağaç ve çalılar da yılbaşı süsü minik lambalarla donatıldı.

  TÜLDEN ÇARDAK

  Konukların ağırlanacağı pistin üzeri de metrelerce tülden oluşan bir çardakla kapatıldı. Pistinin tabanı ise gri renge boyandı.

  AŞÇILAR HİLTON'DAN

  Yemekler için Hilton Oteli'nin aşçıları görevlendirilirken, 40'ı bu otelden olmak üzere toplam 110 garson görevlendirildi.

  ÇOCUKLARA PALYAÇO

  Konukların çocuklarını eğlendirecek palyaçolar ile konuklara eşlik edecek mini etekli 8 genç kız bile unutulmadı.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı