İZMİR HABERLERİ

TAKEV'e TÜBİTAK'tan beş ödül

DHA
28.03.2016 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

TÜBİTAK 47. Araştırma Projeleri Yarışması Bölge elemesinde TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kimya Projesi birincilik elde ederek TÜBİTAK Türkiye Finalleri'ne katılmaya hak kazandı.

TÜBİTAK Bölge Elemelerine toplam 8 proje ile katılan TAKEV Fen ve Anadolu Lisesi'nin 5 projesi dereceye layık bulundu. TAKEV Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Kimya projesi Bölge Sergisinin Birincisi olurken bir diğer Kimya ve Fizik Projesi ikincilik, Tarih ve Biyoloji Projeleri de Üçüncülük elde etti. TAKEV Okulları'ndan Dilge Kocabaş ve Dilara Alev Örtel'in hazırladığı, "Yasadışı madde talip eden biyodedektifler: Apta-lipozomlar" projesi Kimya Projesi dalında Ankara'da yapılacak Türkiye Finalleri'nde Ege Bölgesi'ni temsil edecek.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden TAKEV'e TÜBİTAK'tan beş ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TAKEV'e TÜBİTAK'tan beş ödül haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı