Ege Haberleri

EGE

  Takdirli boyacıyı ADD okutacak

  Hürriyet Haber
  13.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.02.2000 - 00:01

  Atatürkçü Düşünce Derneği Manisa Şubesi, okuldışı zamanlarda ayakkabı boyacılığı yapan başarılı öğrenci Faruk Baran'a burs verecek

  ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Manisa Şubesi, okuldan artan zamanlarında ayakkabı boyacılığı yaparak ailesine katkıda bulunan takdirnameli öğrenci Faruk Baran'a sahip çıktı. Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Baran'ın özverili çalışması gazetelere konu oldu.

  Burs verilecek

  ADD Şube Başkanı Hüseyin Karakayalı, gazetede yeralan ‘‘Takdirnameli ayakkabı boyacısı'' haberi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, çok çalışkan ve başarılı bir öğrenci olduğunu öğrendikleri Faruk'un, derslerine daha fazla zaman ayırabilmesi için burs vereceklerini açıkladı.

  KÜÇÜK Faruk'un öğrenim hayatı süresince tüm eğitim masraflarının dernek tarafından karşılanacağını belirten Karakayalı, önümüzdeki yıldan itibaren dersaneye de gönderileceğini söyledi. Karakayalı, yoksul olan ailesine de gıda ve yakacak yardımı yaparak destek olacaklarını söyledi.

  ŞANSI açılan Faruk Baran, yaşamının akışını değiştirecek gelişmelerden mutlu olduğunu belirterek, ‘‘Bundan böyle ayakkabı boyamaya daha az çıkacağım, daha fazla ders çalışacağım. Derslerimle çok ilgileneceğim. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum'' diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı