Gündem Haberleri

  Takas için sınırda bekleyiş

  A.A.
  27.10.2011 - 19:03 | Son Güncelleme:

  Mısır'la İsrail arasındaki tutuklu takası anlaşması kapsamında, Mısır'da İsrail gizli servisi MOSSAD adına casusluk yaptığı suçlamasıyla tutuklanan Ilan Grapel ile 3'ü çocuk 25 Mısırlı tutuklu, Mısır'la İsrail arasındaki Taba-Elad sınır kapısında bekliyor.

  Mısır Devlet Televizyonu, Mısırlı tutukluların İsrail tarafından otobüslerle sınırın Mısır tarafına geçirildiklerini duyurdu. Şu ana kadar Ilan Grapel'in İsrail tarafına geçtiğine dair teyit edilmiş bir bilgi bulunmuyor. Sınırın Mısır tarafında ise tutuklu yakınlarının bekleyişi sürüyor.

  Mısır ile İsrail arasındaki takas anlaşması gereğince İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan ve serbest bırakılan 25 Mısırlının tamamına yakınının Sina bölgesinde yaşayan bedevi aşiretlerine mensup kişiler olduğu öğrenildi.

  Mısır'ın Kuzey Sina Valiliği, serbest bırakılan tutuklularla bedevi aşiretlerini Taba kentinde bir araya getirecek. Mısır hükümetinin söz konusu takas anlaşması ile hem İsrail'deki Mısırlı mahkumları kurtardığı hem de merkezi yönetimle arası bozuk olan bedevilerle sıcak bir ilişki kurmayı hedeflediği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı