Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tahtaköprü Futbol Turnuvasında Çitlispor gol yağdırdı

İnegöl'de 2’nci Tahtaköprü Köylerarası Futbol Turnuvası bol gollü başladı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

İnegöl’ün köklü futbol kulüplerinden Çitli, Hamamlı, Cerrah, Maden ve Akıncılar Köylerinin katıldığı turnuvanın ilk gününde gol yağdı. Kaptanlığını Mehmet Öztürk’ün yaptığı Çitliköyspor, Maden Köyüspor’u 7-1 mağlup ederken, Hamamlı Köyüspor, Cerrah Köyüspor’u 6-1 mağlup etti. İnegöl İlçesinden çok sayıda futbolseverin ilgi ile izlediği köylerarası futbol turnuvasında teknik, taktik ve gol olarak üst düzey oyuncuların ön plana çıktığını ifade eden Tahtaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit amaçlarının köyler arası futbol turnuvası ile dostluğu pekiştirmek olduğunu belirtirken futbolu ve sporu gençliğe sevdirmek olduğunu belirtti. Yiğit “Amacımız futbolu sevdirmek. Yetenekli ve gelecek vadeden süper oyuncuların çıktığı turnuvada tribünlerin dolması bizler için mutluluk. Tahtaköprü’de futbol festivali olması bizleri mutlu etti” dedi.
 
TURNUVADA GOL YAĞDIRDI
 
Çitliköyüspor, ilk maçında güçlü rakibi Maden KöySpor karşısında hem futbolu hemde golleri ile alkışlandı. Kaptan Mehmet Öztürk hem saha içi hemde dışındakilerin keyif alacağı karşılaşma izlettirdiklerini belirtti.
 
FUTBOLLU SEVDİRMEK
 
Taktaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit, Köylerarası Futbo Turnuvasını gelenekselleştirecektlerini ve önümüzdeki yıllarda daha aktif hale getireceklerini belirterek "Tahtaköprü ve çevresindeki tüm futbolseverler turnuvaya inanılmaz ilgi gösteriyorlar." dedi
 


Bunları da Beğenebilirsiniz