Gündem Haberleri

  Tahsilatçı polis yakalandı

  Hürriyet Haber
  16.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAHÇELİEVLER'de parke ticareti yapan Mehmet Doğan ile Selahattin Kartal'ı borçlarını ödemedikleri gerekçesiyle kaçırıldıktan sonra işkence yaparak zorla senet imzalattırdıkları öne sürülen işadamı Abbas Akar ve aralarında bir polisin de bulunduğu yedi adamı yakalandı.

  Serbest bırakıldıktan sonra polise başvuran Doğan ve Kartal'ın verdiği bilgiler doğrultusunda harekete geçen Gasp Bürosu dedektifleri kaçırma olayını azmettiren Abbas Akar'ı yakalayarak gözaltına aldı.

  Parke işi yapan sanık iki ortağın aldıkları parke karşılığı verdikleri 2 milyar liralık çekin karşılıksız çıktığını öne sürdü. Bunun üzerine geçen perşembe günü Akar'ın kardeşleri Afşin Akar, Yakup Akar, Güngören İlçe Emniyet Müdürülüğü'nde görevli Ergün Aldemir, Bakırköy Belediyesi memuru Hasan Canpolat, Ender Çetin, Şenel Bostan, Şemsi Öztürk'ün yardımıyla iki ortağın kaçırıldığı belirlendi. Polis kimliği gösterilerek Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülme bahanesiyle kaçırılan iki işadamına Güngören Menderes Caddesi'ndeki bir aparmanın bodrum katında bir gün boyunca işkence yapıldığı, ikişer milyarlık iki senet imzalatıldığı bildirildi. Doğan'ın 7, Kartal'ın 5 gün iş yapamaz raporu aldıkları kaydedilirken kaçırma olayını organize eden Abbas Akar, ‘‘Aldıkları malın karşılığını ödemeyince korkutarak paramızı almak istedik. Çekin vadesi çok geçince 2 milyar liralık yerine 4 milyarlık senet imzalattık’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı