« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tahriklere kapılmayacağız

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, "Biz sporda şiddetin önlenmesi için çok hassas davranıyoruz. Olaylar hep bizi buluyor. Beşiktaş üzerine oyunlar oynanıyor" dedi.

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, siyah beyazlı kulüp üzerine oyunlar oynandığını savunarak, ’Taraftarlarımız tahriklere kapılmasınlar’ dedi. Kenan Öner, yöneticiler İlhan Durusoy ve Süleyman Eren ile birlikte BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Sakaryaspor maçında yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaşanan olayların çok üzüntü verici olduğunu ve Sakaryasporlu futbolcu Serdal'dan özür dilediklerini belirten Öner, ‘Biz sporda şiddetin önlenmesi için çok hassas davranıyoruz. Buna rağmen, sanki 'Sakınan göze çöp batar' deyiminde olduğu gibi, bu gibi şeyler gelip bizi buluyor’ dedi.

Ve şöyle devam etti: "Beşiktaş üzerine oyunlar oynanıyor. Taraftarlarımız tahriklere kapılmasınlar. Beşiktaş Kulübü olarak hiçbir kötü olayın içinde bulunmak istemiyoruz. Carew'in cezasındaki tedbirin kaldırılması için Tahkim Kurulu'na başvurduk." Öner, televizyondaki bazı yorumcuların haksız ve yayın kurallarına uygun olmayan ifadelerde bulunduğunu da savunarak, bu konuyu RTÜK'e şikayet ettiklerini sözlerine ekledi.

İyi hizmet vermeyen sonucuna katlanır

İstanbul Valiliği'nde, Vali Yardımcısı Ergün Güngör başkanlığında yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında, G.Saray-Beşiktaş derbisinde alınacak önlemler ile geçen hafta Beşiktaş-Sakaryaspor maçında yaşanan olaylar ele alındı. Vali Güler, bu konuda soruşturma başlattıklarını belirterek "Araştırma-soruşturma sürüyor. Ayrıca Beşiktaş Kulübü de bize resmi olarak bildirdi. Sözkonusu özel güvenlik birimleriyle olan sözleşmelerini sona erdirmişler" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler