« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tahminlerin aksine daha da güçlendik

Peter Sauber, takımın 2013 sürücü kadrosuna ilişkin yapılan yoğun spekülasyonlara rağmen, gelecek sezon için hiçbir endişesi olmadığını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Etkileyici bir perforans sergileyen Sergio Perez'in Ferrari ve McLaren'a transfer olabileceği söylenirken, Kamui Kobayaşi'nin de yerini, arkasında iyi bir sponsor desteği olan Marussia pilotu Charles Pic'e bırakabileceği belirtiliyor.

İsviçre gazetesi Blick'e yazan Sauber, sezonun bu döneminde her türlü spekülatif haberlerin yapıldığını belirterek, gazetecilerin "çılgınca" bir hayal gücüne sahip olduklarını ifade etti.

Gerçekte, kendi gündemleri için değişen hiçbir şey olmadığını belirten Sauber, "Bizim için durum haftalardır aynı. Baskı altında değiliz. Zamanı gelince de gelecek yılki pilotlarımızı açıklayacağız" dedi.

Bunun için bir mühlet olmadığını da ifade eden Sauber, "Takımımıza olan ilgi çok büyük" diye konuştu.

Perez bu sezon Ferrari motoru kullanan C31'le üç kez podyuma çıktı. Genelde orta grupta mücadele eden takım, geçtiğimiz yıl tüm sezon boyunca topladığı puanların iki katından daha fazlasını kaydetmiş durumda.

Sauber, "Birçok uzman yorumcu sezon ortasında bir düşüş yaşayacağımız tahmininde bulunuyordu. Buna gerekçe olarak da rakiplerimizin gelişim hızına ayak uyduramayacağımızı gösteriyorlardı. Ancak tam tersi oldu. Sezon başına göre şu an daha güçlüyüz" dedi.

Takımın bir yükseliş trendi içinde olduğunu belirten Sauber, bunan tüm bir takım organizasyonunun sonucu olduğu da sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz