GAZİANTEP HABERLERİ

Tahmazoğlu, referandum çalışmasında

DHA
29.03.2017 - 16:07Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te merkez ilçe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, referandum çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği esnaflara neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Hükumet Sistemi ve yeni anayasa için AK Parti Milletvekili Nejat Koçer ve partililer ile birlikte Mavi Çarşı esnafını ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Türkiye'nin geleceğini belirleyecek değişiklikleri anlattı.

Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nde, meclisin Cumhurbaşkanını, Cumhurbaşkanın da meclisi denetleyen sigorta görevi gördüğünü, ikisinden birisinin kötü niyetli çıkması durumun da iki mekanizmanın da sandığı yeniden halkın önüne getireceğini ifade etti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise seçilecek kişinin hem kendi partisinden hem de halkın en az yüzde 50'den bir fazlasının onayının alması gerektiğini, bu süzgeçten geçecek kişinin birçok özelliğe sahip olması gerektiğini belirterek, “Şimdiki seçim sisteminde yüzde 36 oy alan Başbakan olabiliyor. Ancak, yeni sistemde bir kişinin başa geçe bilmesi için yüzde 50'nin üzerine çıkması gerekiyor. Yani seçilmek eskisinden daha zor olacak. Bu nedenle bir başkanın birçok özellikleri ve donanımlara haiz olması gerekiyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Tahmazoğlu, referandum çalışmasında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tahmazoğlu, referandum çalışmasında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı