Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tahkim’de yüksek gerilim

Kurulun başkanı seçilemeyen Tanju Güvendiren, "Üzülmedim ama tepki gösterdim" dedi ve istifayı düşündüğünü belirtti.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
TAHKİM Kurulu’nun kendi arasında yaptığı toplantıda başkan seçilemeyen Tanju Güvendiren’in tepkisi ilginç boyutlara ulaştı. Anayasa Mahkemesi’nden Haluk Ulusoy ile ilgili kararın ivedi ve lehte çıkmasında büyük rol oynadığı öne sürülen ve kendisine Tahkim Kurulu Başkanlığı sözü verilen Güvendiren, "Bazı şeyleri söylemek istemiyorum. Ortamın acemisiyim. Bu işler bana göre değil. Seçilmemiş olmama üzülmedim. Üzülmem. Ama tepki verdiğim doğrudur" dedi.

Kapatılan Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde başkanlık yapan ve son derece kritik kararlara imza atan Güvendiren, "Bana Tahkim Kurulu Başkanlığı sözü verilmedi. Bu işler seçimle olur. Seçim yapıldı. Fazla bir şey söylemeye gerek yok. Ortam biraz karışık. Daha neyin ne olacağı belli değil" diye konuştu.

Aynı zamanda Askeri Yargıtay Onursal üyesi olan Güvendiren, "Tahkim kurulundan istifa edecek misiniz?" sorusunu ise, "Bilmiyorum. Düşüneceğim. Şimdiden bir şey belirtmek istemiyorum. Duruma bakacağız" şeklinde yanıtladı.

Oylamada 7’ye 1 kaybetti

Kendisine başkanlık sözü verilmesine rağmen kurulun kendi arasında yaptığı toplantıda Türker Arslan’a karşı kaybeden Güvendiren’in, Tahkim Kurulu toplantılarına kesinlikle katılmayacağı öğrenildi. Bu arada Güvendiren’in, Arslan’a 4’e 1 değil, yedek üyelerin de katılımı sonucu 7’ye 1 kaybettiği saptandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz