« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tahir Kıran'dan Yıldırım'a sert eleştiri

Fenerbahçe'nin eski Altyapı İcra Komitesi Başkanı Tahir Kıran kişisel internet sayfasında sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım'a yüklendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Tahir Kıran'ın web sitesinin açılışındaki yazı.

"Sevgili Fenerbahçeli Dostlarım,

Fenerbahçe’de yapılan Olağan Mali Genel Kurulu büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip ettim. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Genel Kurul üyelerine anlattıkları ve kendisine muhalif davrananlara karşı sergilediği tutum, bana 24 Şubat 2009’da yazdığım yazıyı hatırlattı. Noktasına virgülüne dokunmadan o yazımı tekrar ediyorum.

La Fountain'den Masallar

Sevgili Fenerbahçeli Dostlarım

Fenerbahçe’nin kâğıt üzerindeki Başkanı Sayın Aziz Yıldırım önemli açıklamalar yapacağını söylediği 24 Ocak’taki Divan Kurulu toplantısında her zaman yaptığı gibi yine La Fountain’den masallar anlattı. Heyecanla ve dört gözle beklediğim toplantı sonrasında adeta dağ fare doğurdu.

Kendisini kulübe sattığı vilalar konusunda eleştiren Sayın Hakan Bilal Kutlualp’e davranışı, söylevi ve üslubu tam kendisinden beklediğim gibiydi. Hele Başkan adaylığını açıklayan Sayın Kemal Açıkgöz´ü adeta kovarcasına kürsüden uzaklaştırması kulüp içindeki demokrasinin nerelerde olduğunun göstergesiydi.

Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe’yi kendi çiftliği gibi yönetmesine artık dur demenin zamanı geldi de geçiyor bile. Kulübe sattığı villalar konusundaki pervasızlığı artık tahammül edilemez boyuta geldi. Fenerbahçe Resmi yayın organlarından olan resmi internet sitesinde, futbolcularımızdan Josico üzerinden yapılan Milenium Evleri’nin reklamları tam bir skandal.

01 Ekim 2008 tarihinde “Josico Türkiye’ye Isınıyor” başlığı ile yapılan haberin başı aynen şu şekilde: “Transferin son günlerinde Fenerbahçe'nin kadrosuna Villareal'den katılan İspanyol oyuncumuz Josico, Kurtköy Milennium Evleri'ndeki yeni yuvasına yerleşti. Yeni evinin çok kullanışlı olduğunu ve evini çok sevdiğini söyleyen Josico, Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye de alışmaya başladığını söyledi. Yeni evinin yakınlarında alışveriş yaparken yakaladığımız Josico, "Bu ev çok isabetli bir seçim oldu. Hem antrenman tesislerimize yakın hem de burada takımdan birçok arkadaşımın da evi var. Maldonado, Edu, Güiza, Deivid, Vederson ve kondisyoner Carlos Cascallana'nın da evi burada. Bu nedenle yabancılık ve sıkıntı çekmiyorum. Alışverişlerimi de evimin çok yakınında yeni açılan Viaport Alışveriş Merkezi'nden yapıyorum. Her şey gayet iyi" diye konuştu”.

Şimdi soruyorum size, Fenerbahçe Profesyonel Futbol takımında oynayan bir futbolcu, başkanının sahip olduğu villaların reklamını yapabilir mi? Yapması doğru mu? Biz menfaat peşinde değiliz, biz de menfaat yok diyenler, Fenerbahçe’nin resmi internet sitesini kendi babasının malı gibi kullanmakta, sonra da bizlere küçük menfaat peşinde koşanlar yakıştırmasını yapmaktadırlar. Ama bir türlü ne menfaatimiz olduğunu açıklamamaktadırlar. “Çamur at izi kalsın” mantığı ile her fırsatta belgesiz ve bilgisiz isnatlarda bulunmakta ve tek bildikleri şey olan hedef şaşırtma taktiğini uygulamaktadırlar.

Bütün bunlardan sonra yorumu siz Fenerbahçeli Dostlarıma bırakıyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler