« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taha Akgül'den bronz madalya

Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası'nın ikinci gününde Taha Akgül rakibini 3-0 yenerek Türkiye'ye ikinci bronz madalyasını kazandırdı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de süren şampiyonada dün 60, 84 ve 120 kilo karşılaşmaları yapıldı.

120 kiloda Taha Akgül, ilk turda Yunan rakibi Chiristos Nyfadopoylos'u 8-0 sayı tuşuyla yenerek, ikinci tura yükseldi. Ukraynalı Alen Zasieiev ile ikinci turda karşı karşıya gelen Akgül, rakibine 9-0 sayı tuşuyla yenildi. Zasieiev'in finale kalması nedeniyle repesaj karşılaşmaları yapmaya hak kazanan Akgül, bu karşılaşmalarda Palau Cumhuriyeti'nden Tamangi ve Azeri Magamedov'u geçerek bronz madalya şansını sürdürdü. Bronz madalya için ABD'li Tervel Ivaylov Dlagnev ile karşılaşan Akgül, rakibini 3-0 yenerek, Türkiye'ye şampiyonadaki 2 madalyasını kazandırdı.

60 kiloda Erhan Bakır, Srilanka'dan Ekanayake Mudiyanselage ile ilk turda karşılaştı. Maçı 57 saniyede 8-0 lehine çeviren Bakır, sayı tuşuyla ikinci tura adını yazdırdı. Bu turda ABD'li Reece Weslee Humphrey'e aynı skorla sayı tuşu olan Bakır, şampiyonaya veda etti.

84 kiloda Serdar Böke, Japon Shinya Matsumoto karşısında ilk yarısını 6-0 bitirdiği maçı 8-0 sayı tuşuyla kazanarak, 2. tura yükseldi. Bu turda Polonyalı Maciej Michal Balawender'i de 12-5 sayı tuşuyla mağlup etmeyi başaran Böke, adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde İspanyol rakibi Talmuraz Friev Naskidaeva'a 9-0 sayı tuşuyla yenilen Böke, şampiyonayı madalyasız tamamladı.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler