« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taffarel: Lincoln başarılı olacaktır

Galatasaray yeni sezon hazırlıklarını bu sabah yaptığı antrenmanla sürdürdü. Sarı-kırmızılı takımın eski kalecisi Taffarel, antrenmanı izledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde gerçekleştirilen ve 1 saat 40 dakika süren antrenmanda, futbolcular koşunun ardından pas çalışması yaptı.

Antrenmanda teknik direktör Feldkamp'ın bazı oyuncularla yaptığı uzun süreli görüşmeler dikkat çekti. Alman çalıştırıcı önce Linderoth sonra da Lincoln, Arda ve Ayhan üçlüsü ile yaklaşık yarımşar saatlik görüşmeler gerçekleştirdi. Kalli, görüşmenin ardından Lincoln, Arda ve Ayhan'a orta ve gol çalışması da yaptırdı.

İdmanda, sakatlığı bulunan futbolcular Hakan, Carrusca, Aydın, Uğur ve Çağrı ile hafif sakatlıkları olduğu belirtilen Hasan Şaş, Barış ve Aykut takımdan ayrı, kondisyoner eşliğinde çalışırken, bu futbolcular idmanın sonlarına doğru topla çalışmaya başladı. Çalışmaya, sakatlıkları bulunan ve dün MR'ları çekilen Sabri, Mehmet Topal ile boğaz enfeksiyonu geçirdiği için dinlendirilen Ümit katılmadı.

Bu arada, tesislere gelerek antrenmanı izleyen eski kaleci Claudio Taffarel'e futbolcular büyük ilgi gösterdi. Oğlu Dodo ile birlikte antrenmanı izleyen Brezilyalı eski file bekçisi, eski takım arkadaşlarıyla sohbet de ederken, takım hakkında da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ı ailesi olarak gördüğünü ifade eden Taffarel, "Burada çok iyi arkadaşlarım var. Hakan çok iyi bir futbolcu. Bu sezon Aykut garanti oynar. Lincoln de kardeşim gibi. Galatasaray'da başarılı olacaktır" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz