« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taffarel: G.Saray için geldim

Galatasaray Kulübü, eski kalecisi Brezilyalı Claudio Taffarel'le kaleci antrenörü olarak sözleşme imzaladı. Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu bildiren Taffarel, ''Dünyanın öbür ucundan beni çağırdılar ve Galatasaray için geldim. Galatasaray camiasına, beni hatırladıkları için çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Taffarel, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen, Kulüpİkinci Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Ergun Gürsoy'un da katıldığı törende imzayı attı. Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu bildiren Taffarel, "Eskiden kaleciydim. Şimdi kaleci antrenörü olarak dönüyorum. Eski günlerde olduğu gibi elimden gelenin en iyisini yapacağım'' diye konuştu.

 Ergun Gürsoy da Taffarel'in kalecilik kariyerini anlatmaya gerek duymadığını belirterek, şunları söyledi:  "Kendisi bugünlerde Galatasaray'da eksik olan gülümsemeyi, arkadaşlığı pekiştirmek, geliştirmek için burada bulunuyor. Herkesin sevdiği bir oyuncuydu. O bizim evladımız. Yabancı olarak düşünmüyoruz.Bize UEFA Kupası'nı kazandıran kadrodaydı. Ne kadar isterse burada kalabilir."
      
Son günlerde Trabzonsporlu futbolcular Gökdeniz ve Fatih'in transfer edileceğiyle ilgili söylentilere açıklık getiren     Gürsoy,  Medyadaki haberlerin, Trabzonlu ve bu şekilde iş yapan biri olarakkendisini zor durumda bıraktığını kaydeden Gürsoy, ''Kimseyi üzmek istemiyorum. Benim söylemediğim şeyler, ağzımdan yazılıyor. Ben sözleşmesi olan futbolcular için (Alıyorum, satıyorum) diyemem'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz