« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taffarel

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlhan SÖYLER

Bir G.Saray-F.Bahçe maçı izliyoruz. Birinci perdeye bakıyoruz, iki takım futbolcuları da sanki Doğan Hayat Sigortası'na kendilerini bağlamışlar, ‘‘Aman ha, bir kaza yapıp da muayeneye gitmeyelim’’ diyorlardı. Öyle ki, iki takım da birbirinden ürküyor, tedbirli olmaya çalışıyorlardı. F.Bahçe'de Baliç-Moldovan, G.Saray'ın arkasına sarkıp, ‘‘Uzun toplar gelsin de belki bir iş yaparız’’ diyor, G.Saray'da da Arif-Hakan Şükür, ‘‘Bir serseri top bulsak da gol atabilsek’’ diyorlardı.

İkinci perdede artık sigortayı falan düşünen kalmamıştı. ‘‘Ne olacaksa olsun’’ diyorlardı. Hakan Şükür boş alanları kovalıyor, Uche ve Serkan'ı yoruyor, adeta dövüyor, ‘‘Bir şeyler yapacağım’’ diyordu. Bunun dışında kendi alanında tehlikeyi görüyor, ölü toplarda Uche'yi marke ediyordu.

Bu, adeta bir beceri savaşımıydı. Dün yayınlanan gazetemizde G.Saray'la ilgili bir son dakika haberi vardı. Fatih Terim'in ağzından, ‘‘Pas hatası yapılmayacak, defansın arkasına rakip kaçırılmayacak, ölü toplar değerlendirilecek, hücuma destek verilecek’’ deniyordu. İkinci bölümde Terim'in bu dedikleri gerçekleşince G.Saray düşünceye, oyun planına sadık kalınca sahada üstün duruma geçiyordu.

Burada oyun okumak önemlidir. Oyunu okuyan da G.Saray kalecisi Taffarel'di. ‘‘Bir büyük kaleci, bir maçı alır’’ derler, bu dün akşam doğrulandı. Emre hatasız oynayınca ligde ilk kez 90 dakika boyunca G.Saray formasını giyip bunu hakediyordu.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler