Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taekwondo ulusları birleştirdi

Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Edirne Belediye Spor Taekwondo Takımı, Bulgar ve Yunanlı sporcularla birlikte çalıştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Edirne Belediye Belediye Spor Taekwondo Branş Sorumlusu ve Taekwondo Ümit Milli Takım antrenörü Metin Eşme, yaptığı açıklamada, Edirne Belediye Spor Taekwondo Takımı'nın, 15-20 Şubat tarihlerinde Alanya'da yapılacak olan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası hazırlıklarını sürdürdüğünü belirtti.

Şampiyonaya, Bulgar ve Yunan taekwondocularla Aliço Güreş Eğitim Merkezi ve Ekrem Demiray Spor Salonu'nda ortak antrenman ve hazırlık maçı yaparak hazırlandıklarını ifade eden Eşme, şöyle devam etti:
“Bulgaristan milli takımı antrenörü arkadaşım Hristo Mihalchev beni arayarak önlerinde çok önemli bir müsabaka süreci olduğunu ve buna daha iyi hazırlanabilmek için bizimle ortak bir antrenman sürecinin faydalı olacağını söyledi. Bende bizim içinde çok önemli Türkiye Şampiyonalarının aynı döneme denk gelmesi sebebiyle ortak antrenmanın bize de çok faydalı olacağını düşünerek onları ve Yunanistan Milli takım antrenörü arkadaşım Hristo Saparidis'in takımını Edirne'ye davet ederek 2 gün ağırladım.”

Bulgar antrenör Mihalchev de konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“19 Şubatta Sofya'da ulusal şampiyonamız var. Ve bu şampiyona olimpiyat seçmeleri açısından bizim için çok önemli. Bu sebeple dostum ve Türk Milli takım antrenörü Metin Eşme'den ortak bir antrenman ve maç programı yapmayı istedim, oda bizi kırmayarak Edirne'de 2 gün misafir etti.

Yunan sporcuların gelmesiyle de hepimiz için çok faydalı bir çalışma oldu. İnanıyorum ki bunun faydasını hepimiz kendi ulusal şampiyonalarımızda göreceğiz. Edirne'de çok güzel ağırlandık. Avrupa'nın en önemli Taekwondo turnuvalarından biri haline gelen Ters Lale Taekwondo turnuvaları sayesinde atılan dostluk temellerinin meyveleri bunlar. Bende Metin hocanın takımını ortak kamp için Bulgaristan'a davet ettim, onlara Bulgar misafirperverliğini göstermek bizim için zevk olacak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler