« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Taekvandoda beklenti büyük

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Londra Olimpiyatları'nda milli sporculardan beklentilerinin büyük olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Şahin, Malatya'yı ziyaretinde Abdullah Gül Parkı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekvando Milli Takımı'nın Londra Olimpiyatları'nda başarılı olacağına inandığını dile getiren Şahin, milli takım kadrosundaki 3 sporcunun da kendi alanlarında başarılı isimler olduğunu vurguladı.

Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil eden milli tekvandocuların müsabakalarının 9-10-11 Ağustos tarihlerinde yapılacağını hatırlatan Şahin, “Bu sporcularımızdan ülke olarak beklentimiz var. Altın madalya çıkarmalarını bekliyoruz. Nur Tatar, çok genç ama çok büyük başarılar kazandı. Bahri Tanrıkulu, 2004 yılında olimpiyat ikincisi olmuştu, Servet Tazegül'ün yeteneği tartışılmaz. Güzel neticeler çıkacağı ümidindeyim. İnşallah Türkiye başarılı olsun, al bayrak dalgalansın” diye konuştu.

Şahin federasyon başkanlığına tekrar aday

İki dönemdir yürüttüğü Tekvando Federasyonu başkanlığına tekrar aday olduğunu bildiren Şahin, 2004 yılından bu yana başkanlık yaptığını hatırlatarak, “Tekvandonun geldiği nokta belli” dedi.
Türkiye Tekvando Federasyonu'nun, dünyanın en başarılı ve prestijli federasyonlarından biri olduğunu ifade eden Şahin, “Dünyanın bütün ülkeleri bizimle kamp yapmak için sıraya giriyor. Sporcularımız çok başarılı, antrenörlerimiz dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Olimpiyatlardan sonra genel kurulumuzu yapacağız. Ben yine adayım. Bu başarının ve istikrarın devam etmesi noktasında çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler