"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Tadını çıkarın

BU sezon şu cümleyi kuracağıma dair en ufak bir inancım kalmamıştı açıkçası: Galatasaray’ı çok beğendim.

Bir maçlık mıdır, teselli ikramiyesi midir, titreyip özüne dönme hamlesi midir bilemem, umurumda da değil; Galatasaray’ı “futbol oynarken” seyretmeyi çok özlemişim, bir günlüğüne de olsa tadını çıkarmak istiyorum.

19 haftada 20 gol atabilmiş, averajı eksi 3 olan ve en önemlisi futbol küskünü bir takımdan bu kadar akıcı ve güçlü karakterli oyun çıkması, çıkabilmesi futboldan umudu kesmemek gerektiğinin bir kanıtı olsa gerek.

Dünkü Galatasaray’ı sezonun geri kalanından ayıran neydi peki? 

Nasıl olmuştu da sahada “uyur gezmez” halinde duran takım bir anda pres yapan, yoğun bir pas trafiğini başarıyla uygulayan, rakibi presle sahasına hapseden bir ekibe dönüşmüştü?

Önce Culio. Galatasaray’ın attığı üçüncü golde asist Hakan Balta’ya ait tabii ama hazırlayıcı pası atan Culio’ya takarım madalyayı ben! Sonra Sabri.Dinamo” günlerinden birindeydi, kendini aştı resmen. Cana ve Neill. 

Takım cümbür cemaat giderken emniyet şeridini onlar oluşturdu, takıma bu ikili direnç kazandırdı.Elbette Stancu.Doğru zamanlama, doğru hamle, doğru vuruş. Galatasaray’a fayda sağlayacağı kesin. Ve Kazım. Özellikle ilk 45 dakikada kusursuz oynadı, attı ve attırdı.

*  *  *

Bu başarılı oyunu orta sahada “Sarp-Ayhan-Barış” üçlüsünün hiçbirinin bulunmamasına bağlayan esprili arkadaşlar da var tabii.

Sarp girer girmez durum 3-0’dan 3-2’ye geliverince hak veresim de gelmedi değil hani!

Tam “Galatasaray’ı çok beğendim” demişken 3 dakikada durum 3-2’ye gelince kendimi de “uğursuz” ilan ettim tabii.

Ama neticede fikrim değişmedi. Galatasaray bu sezon ilk kez futbol oynadı ve karşılığını aldı.

Özlemişiz.  

X