İSTANBUL HABERLERİ

Tadilat sonucu çıkan molozlar sorun olmaktan çıkıyor

DHA
12.04.2016 - 10:10Son Güncelleme :

Tadilat sonucu çıkan molozlar sorun olmaktan çıkıyor

DHA

 İSTANBUL,(DHA) EVLERDE yapılan tadilatlar sonucu ortaya çıkan molozlar, Beylikdüzü’nde sorun olmaktan çıkıyor. Molozları meclis kararı sonucu belirlenen düşük bir ücret karşılığında teslim alan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kaçak döküm yapan kişilere de cezai işlem uyguluyor.

İlçe genelinde moloz atıkları oluşmaması için ekipleriyle durmadan çalışan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kontrolleri sayesinde kaçak dökümlere de engel oluyor. Konutlardaki tadilatlardan oluşan molozları Belediye Meclisi’nin kararıyla belirlenen ücret karşılığında toplayan müdürlük ekipleri, bildirilmemiş dökümlere de cezai işlem uyguluyor. Moloz atığı bulunan vatandaşın müdürlüğe başvurarak herhangi bir belediye veznesine moloz çuvalı başına yapacağı cüzi fiyatlı ödemeyle talep eden kişinin atıkları alınıyor.

KAÇAK MOLOZ DÖKENE CEZA

Genel olarak boş arazilere kaçak döküm yapan moloz sahiplerine ise Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü devreye girerek yasal işlem uyguluyor. Tebliğ edilen ceza, standart moloz ücretinin 3 katı olarak belirleniyor ve Belediye Encümen kararıyla ceza sahibine iletiliyor.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Tadilat sonucu çıkan molozlar sorun olmaktan çıkıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Nisan 2016 tarihinde saat 10 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tadilat sonucu çıkan molozlar sorun olmaktan çıkıyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı