« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tadı yok

TRABZONSPOR’un o eski havası ve tadı yok. Karabükspor ve arkasından Videoton beraberliği kadronun ne kadar yetersiz olduğunu gözler önüne serdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Yetersiz derken, Süper Lig şampiyonluğu ve Avrupa’da başarı için. Yoksa bu mütavazi kadro ile üst sıraları zorlarsın ama daha fazlası olmaz. Ligin yeni takımı Elazığspor karşısında ilk yarıda diri ve istekli bir Trabzonspor izledik. Ancak her haliyle forvetteki eksiklik göze çarpıyor. Bir kere forvette oynayan oyuncuların birbirleri ile uyumu yok. Zaten her maçta başka başka forvetler görüyoruz. Belli ki yoklukta şu an için bu takımın santraforu Vittek.

Alanzinho ve Zokora

Maç golsüz devam ederken sanki Vittek’in takımı 5-0 önde ve Vittek de 3 gol atmış santrafor gibi oynuyor. Gole kadar doğru dürüst ne pozisyonu var, ne de gol için çabası. Henrique zaten kendi halinde. Şenol Güneş’in bir türlü ideal onbirini oluşturamadığını hemen hemen her maçta görüyoruz. Bu uzun bir süre daha böyle devam edeceğe benziyor. Yani Trabzonspor taraftarı şöyle arkasına yaslanarak rahat bir maç bu sezonda izleyemeyecek. İkinci yarıda ise daha temkinli bir Trabzonspor sahada. Takımın en iyileri Alanzinho ve Zokora. Allah’tan Zokora’nın yaşı futbol için biraz ilerlemiş. Yoksa onuda kadroda tutmak çok zor olacak. Colman da gidiyormuş, yolu açık olsun. Acaba sırada kim var?.. Sıra iki kaleciye geldi galiba.

Güneş kılıf arıyor

Son söz Şenol Güneş’e. Daha ligin başı ama Şenol Güneş şimdiden kılıf aramaya başladı. Baktığımız zaman haksız da sayılmaz. Ancak sen bunları bilerek ve hatta enerjinin kalmadığını da açıkça ifade ederek yeniden takımın başına geldin. Şimdi şikayet etmek ne derece doğru bilemiyorum. Açıkça yönetimi de hedef alarak istediği transferlerin yapılmadığını söylüyor. Serzenişte bulunmadığı kimse kalmadı. Yönetim, Federasyon, futbolcular ve taraftarlar. Daha iki beraberlik ile bu kadar serzenişte bulunuyorsan, alınacak iki mağlubiyet ile de Güneş’in ne yapacağını tahmin etmek zor olmaz her halde.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.
Bunları da Beğenebilirsiniz