İZMİR HABERLERİ

Taçsız Kral Konak’ta Yaşatılacak

IHA
29.07.2015 - 11:12Son Güncelleme :

TÜRKİYE FUTBOL ADAMLARI DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ BAŞKAN PEKDAŞ'I ZİYARET ETTİ

IHA

Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran ‘Taçsız Kral’ lakaplı efsane futbolcu Metin Oktay’ın heykeli futbola başladığı yer olan Konak’a dikilecek.
Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala ve yönetim kurulu üyeleri, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı makamında ziyaret etti. İzmir ve Konak’ta sporun geliştirilmesi için atılması gereken adımların konuşulduğu görüşme sonunda açıklamalarda bulunan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’in Türk futboluna kazandırdığı en önemli isimlerden olan Metin Oktay’ın heykelini dikmek için dernek yönetimiyle ortak bir karar aldıklarını söyledi.
“METİN OKTAY’IN PAYI BÜYÜK”
Futbola Konak’ın Damlacık Mahallesinin takımı Damlacıkspor’da başlayan, ardından İzmirspor ve Galatasaray’da efsaneleşen, yaşadığı gol krallıklarıyla ‘Taçsız Kral’ lakabını alan Metin Oktay’ın futbolculuğu kadar İzmir’in kent kimliğinde de önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Başkan Pekdaş, “İzmir’de spor her zaman değerliydi ve önemli spor dalları ilk kez İzmir’de hayat bulmuştu. Futbolda İzmir’de önemli gelişmeler göstermiş ve Türk futbol tarihini etkilemiştir. Bunda Metin Oktay’ın payı büyüktür. Dolayısıyla Metin Oktay’ın adını gelecek kuşaklara taşımamız gerekiyor. Bunun için de Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şubesi ile ortak bir çalışma başlatacağız. Yeri birlikte kararlaştırarak bir Metin Oktay heykelini bu kente kazandırmak istiyoruz” dedi.
DÖRT YILLIK HAYAL GERÇEK OLACAK
Türkiye Futbol Adamları Derneği İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala da yaptığı açıklamada Metin Oktay’ın heykelini dikmek için dört yıldır uğraştıklarını belirterek, “Dört yıldan beri yapmak istediğimiz ancak bir türlü başaramadığımız rahmetli Metin Oktay’ın heykelinin dikilmesi konusuna sağ olsun Başkanımız sıcak baktı. Bu heykelin yapılacağını söylediler. Bu İzmir için büyük bir kazançtır. İzmir sporu adına ben eski bir spor yöneticisi olarak çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Vreskala yapılacak heykelin Eşrefpaşa, Damlacık veya uygun görülecek başka bir yere dikileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Taçsız Kral Konak’ta Yaşatılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taçsız Kral Konak’ta Yaşatılacak haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı