Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tacize uğrayan kız kayıp

  Kemal KARADAĞ/ÇORUM, (DHA)
  23 Aralık 2009 - 12:21Son Güncelleme : 23 Aralık 2009 - 12:21

  ÇORUM'da evden kaçan ve uğradığı tacizden sonra devlet koruması altına alınan 16 yaşındaki G.K., psikolojik sorunlar nedeniyle gönderildiği rehabilitasyon merkezinden kaçtı.

  G.K.'nın annesi 34 yaşındaki Elif T., Valilik tarafından düzenlenen ‘Halk Günü' toplantısında kızının bulunması için yardım istedi.

  Geçen Ağustos ayında psikolojik sorunları bulunan G.K. evden kaçtı. G.K. iddiaya göre, 17 yaşındaki M.U. adlı kız arkadaşının aracılığıyla tanıştığı 28 yaşındaki Ahmet Ö. ve 33 yaşındaki Hüseyin K.'nın tacize uğradı. Bunun üzerine polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan M.U., Ahmet Ö. ve Hüseyin K. suçlamaları kabul etmedi. 3 şüpheli sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra devlet korumasına alınarak Çorum Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilen G.K., ardından psikolojik tedavi görmesi için Antalya'da özel bir rehabilitasyon merkezine gönderildi. Ancak buradan kaçan G.K.'nın bulunması için annesi Elif T., Valilik'ten yardım istedi.

  Çorum Valiliği tarafından İl Genel Meclisi'nde bugün düzenlenen ‘Halk Günü' adı verilen toplantıya katılan anne Elif T., eşimden 1.5 yıl önce boşandığını ardından kızının psikolojik sorunlarla karşılaştığını söyledi. Elif T. şöyle devam etti:
  “Kızım, sık sık evden kaçtı. Evden kaçtıktan sonra birkaç kişinin tacizine uğradı. Taciz olayından sonra devlet korumasına alındı. Tedavi için gönderildiği Antalya'daki bir rehabilitasyon merkezinden de kaçtı. 3 aydır kendisinden haber alamıyorum. Para, yardım hiçbir şey istemiyorum. Diri ya da ölü kızımın bulunmasını istiyorum.”
  Toplantıya başkanlık eden Vali Yardımcısı Sefa Çetin ise, “Kızının bulunması için gerekeni yapacağız” diyerek Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü yetkililerine talimat verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı