Gündem Haberleri

  Tacize 60 yıl

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  29.08.2009 - 11:41 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Buca İlçesi'nde parkta oyun oynayan üçü kız, dört küçük çocuğa para vereceğini söyleyip cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan 61 yaşındaki H.Y. hakkında savcı 60 yıl hapis cezası istedi.

  Geçen mayıs ayında, 9 yaşındaki G., 4 yaşındaki S., 8 yaşındaki H. ve 9 yaşındaki S. oyun oynamak için Hoca Ahmet Yesevi Yurdu yanında bulunan parka gitti. İddiaya göre bu sırada yanlarına gelen evli H.Y., ilk önce G'yi kucağına alıp, eteğini kaldırıp elle taciz etti, dudağından öptü. Kucağından inmek isteyen küçük kıza izin vermeyip, “Bana sarıl, beni öp sana para vereyim” diye zorla tutmaya çalıştı, bu sırada yanlarına gelen diğer çocuklar H. ve S'yi kucağına aldı.

  H.Y., küçük kızları da taciz etti. H.Y.'nin üç küçük kızı tacizin ardından erkek olan S'yi kucağına alıp cinsel organına dokunmasını istediği idialar arasında yeraldı.
  Eve giden 4 çocuk durumu ailelerine anlatınca, bir cemevinde saz kursu veren H.Y., oyun oynadığı kahvehanede bir gün sonra gözaltına alındı. H.Y., mağdur dört çocuk tarafından teşhis edildi. Suçlamaları kabul etmeyen H.Y., tutuklandı.

  İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmaya tutuklu yargılanan H.Y. ile mağdur çocuklar, aileleri ve tarafların avukatları katıldı. Çocuklara ‘Cinsel istismar’ suçundan ayrı ayrı 15'er yıldan toplam 60 yıl hapis cezasına çarptrılması istenen H.Y., kendisine iftira atıldığını belirtip suçlamaları kabul etmedi. Uzun yıllardan beri ozanlık yaptığını ve birçok çocuğa da saz kursu verdiğini belirten H.Y., “Ben bunları yapacak bir insan değilim. Benim de çocuklarım var. Tahliyemi istiyorum” dedi.

  Duruşma salonunda sanık H.Y'yi gören dört çocuk ise korkudan ailelerine sarıldı. Çocuklar psikolog olmadığı için duruşmada ifade veremedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, mağdur çocukların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı