Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Taciz kabusu bitti

Geçtiğimiz gün tarihi Sirkeci Garı’nda açılışı yapılan İstanbul Moda Show’un ilk defilesini genç modacılarımızdan Hakan Yıldırım gerçekleştirdi.

Defilenin davetlileri arasında Şebnem Dinçgör Dereli de vardı. Şebnem Hanım, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sorunları çözmüş görünüyordu. Duygu Ulaş’ın cep telefonuna taciz mesajları bırakmakla suçlanan Dereli, bunları kendisinin bırakmadığını söylemiş ve taraflar aralarında anlaşınca davadan vazgeçilmişti. Ardından arasının bir süredir açık olduğu eşi, İstanbul Motor Piston’un sahibi Mehmet Dereli’yle de problemlerini çözen Şebnem Dinçgör Dereli, davetlerde yerini almaya başladı.

Anne-oğulun resim merakı

1976’da Amerika’da başlayan ve bugün 30 ülkede 550’yi aşkın merkezi ile faaliyet gösteren Gymboree Play&Music’in İstanbul şubesi geçtiğimiz gün Levent’te açıldı. Esra Tasar ve İpek Haznedaroğlu’nun ortaklığıyla açılan merkezde 0-5 yaş arası çocuklara oyun, resim ve müzik dersleri veriliyor. Merkeze ilk kayıt yaptıranlardan biri de oğlu Mehmet Pars için Tansa Mermerci Ekşioğlu oldu. 6 aylık oğlunun resme çok merak duyduğunu, eline geçirdiği kalem ve boyalarla her tarafa bir şeyler çizdiğini söylen Tansa Hanım, oğluyla birlikte derslere katılacakmış.

Göğüslerini küçülttürecek

Fabiola Postacıoğlu, destek verdiği yardım organizasyonlarıyla kendinden söz ettiriyor. Türkiye’ye çabuk adapte olan, kısa sürede geniş bir arkadaş çevresi edinen İtalyan Fabiola Postacıoğlu’nun son zamanlarda bir sıkıntısı varmış. Arkadaşlarına, silikonlu göğüslerinden memnun kalmadığını, küçülttürmek istediğini söylüyormuş. Önümüzdeki günlerde de bunun için yeniden ameliyat masasına yatacakmış.

Aradığı aşkı bulamıyor

Arte Tahir, iki ay kadar önce BJK Koleji, Opera Pastaneleri ve Nişantaşı’ndaki Salomanje Cafe’nin sahibi Erol Kaynar’la aşk yaşamaya başladı. Ancak aranan mutluluk yine bulunamadı ve Kaynar ile Tahir’in flörtü kısa sürdü. Tahir 14 Şubat’ı yalnız geçirdi. Kaynar ve Tahir’in aşkı geçtiğimiz hafta bitti.

Guinnes’e girecek

22 senedir Bodrum-Neyzen Tevfik Caddesi’nde hizmet veren Burku Carpet&Killim, Guinnes’e girecek bir çalışmayı tamamlamak üzere. Burku halıcısı, bir devlet sarayı için 25.5 metre boyunda ve 7 metre eninde halı dokutuyor. Dokunacak en büyük Türk halısı olma özelliği taşıyan halı Avrupa’daki saraylardan biri için sipariş edilmiş. Rudolp Nurayev, Bette Midler, Valentino, Micheal Caine, Dustin Hoffman, Kral Abdulaziz, Rıfat Özbek, Cemil İpekçi, Ahmet Ertegün gibi isimlerin de müşterileri arasında bulunduğu Burku’nun rekor çalışması, bitirildikten sonra birer hafta süreyle İstanbul Topkapı Müzesi ve Bodrum Kalesi’nde sergilenecek.

Bahar erken geldi

Modayı yakından takip eden ve kıyafet seçimleriyle katıldığı her davette ilgi odağı olan Deniz Berdan, geçtiğimiz gün yine bir organizasyondan diğerine koştu. Önce modacı Hakan Yıldırım’ın İstanbul Moda Show kapsamında düzenlediği defileyi izleyen Deniz Hanım, ardından Ortaköy Blackk’e giderek Emre Ertürk’ün, Emre NY markasının 6’ncı kuruluş yıldönümü partisine katıldı. Berdan, yine iddialı seçimler yapmış, beyaz saten & triko elbisesiyle erkenden baharı getirmişti.

Acıyı seviyorlar

Conrad Otel’deki Fas Yemekleri Haftası geçtiğimiz gün başladı. Bu hafta sonuna kadar devam edecek festivale ilgi büyük. Conrad Otel’in sahibi Erol Aksoy, İstanbulluların Fas’ın bol baharatlı ve acılı yemeklerini çok sevdiklerini söylüyor. Bu lezzete uzak kalmayanlar arasında Güngör-Melih Sipahioğlu çifti de var

Kapıda köpek krizi

Yıllardır Amerika’da yaşayan ve yarattığı Emre NY markası ile Hollywood ünlülerinin de dikkatini çeken Emre Ertürk, koleksiyonunu her geçen gün genişletiyor. Kadın el ve makyaj çantaları, kemer ve çeşitli aksesuvarların yanı sıra tasma ve evcil hayvan çantaları da tasarlayan Ertürk, geçtiğimiz akşam Ortaköy Blackk Bar’da New York’daki mağazasının açılışının 6’ıncı yılını kutladı. Davetliler arasında bulunan Meral Yazıcı, partiye köpeğiyle gelmişti. Görevlilerin içeri köpekle giremeyeceğini söylemesi üzerine Meral Hanım ünlü tasarımcıya telefon açtı. Bunun üzerine Emre Ertürk önemli müşterileri arasında bulunan Meral Yazıcı’nın yanına giderek içeri alınmasını sağladı. Eda Taşpınar’ın bordo triko elbisesiyle dikkat çektiği gecede, kayak yaparken düşüp kolunu inciten Esra Gürsoy’un da sağlığına kavuştuğu ve bandajdan kurtulduğu görüldü.

Bu figürler bir başka

Çukurcuma’da 4 aydır sanatseverlere hizmet veren Article sanat galerisinin yeni konuğu ressam Gökhan Deniz... Deniz’in "Öteki Figür" adlı sergisi geçtiğimiz gün düzenlenen kokteylle açıldı. 3 Mart’a kadar her gün 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan sergi ilginizi çektiyse, adresi de verelim: Faik Paşa Sokak No: 41 Çukurcuma
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI