Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  TAC’lılar kariyer gününde buluştu

  Tolunay DUMAN (DHA)
  18 Aralık 2014 - 09:25Son Güncelleme : 18 Aralık 2014 - 09:25

  Mersin’in Tarsus İlçesi’nde eğitim veren Tarsus Amerikan Koleji’nde (TAC) düzenlenen ’Kariyer Günü’ okul mezunlarını bir araya getirdi.


  TAC’lılar kariyer gününde buluştu

  MERSİN’in Tarsus İlçesi’nde eğitim veren Tarsus Amerikan Koleji’nde (TAC) düzenlenen ’Kariyer Günü’ okul mezunlarını bir araya getirdi.

  Kariyer Günü etkinliğine, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Direktör Andrew Leathwood, TAC Mezunlar Derneği Başkanı Dr. Ali Cerrahoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kampüste düzenlenen etkinliğe katılan çeşitli meslek gruplarından 16 TAC mezunu, öğrencilerle mesleki deneyimlerini paylaştı. Büyükelçi, mimar, mühendis, doktor, müzisyen, avukat, sporcu ve yönetici gibi mesleklere sahip mezunlar, okul dönemindeki anılarını da anlattı.

  Milletvekili Loloğlu deneyimlerini paylaştı

  Açılış töreninde söz alan emekli büyükelçi CHP Adana Milletvekili Osman Faruk Loğoğlu, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Çünkü kaliteli eğitim yuvası olmaya devam ediyor. Biz bunu asla unutmayalım. Bunu siyasi anlamda da söylemiyorum. Ama Türkiye’de giderek azalan bir çok değer var, bunlardan bir tanesi de kaliteli eğitim. Yani kaliteli eğitime bu günkü Türkiye’de ulaşmak çok zor. Ama Amerikan Koleji bu işi çok iyi bir şekilde yapmaya devam ediyor. Ben kendi hayatıma baktığım zaman, burada okumuş olmam hayatımı baştan aşağıya değiştirdi. Hayata bakışımı, kariyerimi değiştirdi ve birden fazla kariyer yapmama fırsat tanıdı. Bu okulun size katacağı değerlere sahip çıkın. Yaşantınıza kendinizi değil yaptığınız işi ciddiye alın. Hangi kariyerde olursanız olun kariyerinizin hakkını verin."  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı