Tabletli eğitim yaygınlaşıyor

Hürriyet Haber
09.09.2013 - 17:21 | Son Güncelleme:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Sebit’in V-Sınıf uygulamasını test etti. Bir kolej kampüsünün açılışına katılan Bağış, “Artık her çocuğumuzun elinde tablet bilgisayar olsun istiyoruz” diye konuştu.

Türk Telekom Grup iştiraki olan Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri, tabletli eğitime geçmek isteyen okullara hizmet sunuyor. Vitamin markasının tarafından sunulan uygulamanın ilk dersine ise, Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış katıldı.

“HER ÇOCUĞUMUZUN ELİNDE TABLET BİLGİSAYAR OLSUN”

Bakan Bağış, eğitimde teknolojinin önemine vurgu yaparak, “Artık her yavrumuzun elinde tablet bilgisayar olsun istiyoruz” dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış konuşmasının ardından V-Sınıf uygulamasının yer aldığı sınıfa girdi ve yetkililerden bilgi aldı. Tablet başında V-Sınıf uygulamalarını inceleyen Bakan Bağış,” Bu teknolojiyi kullandığınız için sizi gönülden tebrik ediyorum” dedi.

V-SINIF NEDİR?

Öğretmenlerin sınıf içinde derslerini verimli işleyebilmelerine olanak sağlayan V-Sınıf, etkileşimli tahta ve diğer cihazlarla entegre çalışacak biçimde hazırlandı.

Sınıf yönetimi ile öğretmen; öğrenci tabletlerini kontrol edebiliyor, soru ya da anket gönderip sonuçlarını kendi tabletinde değerlendirebiliyor, gerektiğinde tabletlere belirli kısıtlamalar getirebiliyor, tabletleri etkileşimli tahta ile iletişime geçirebiliyor, tahtada yapılan herhangi bir deney ya da alıştırmayı öğrenciler kendi tabletleri üzerinden görebiliyor ve tahtaya yazılan ders notları tabletlere anında aktarılabiliyor.

Bu sistemle ayrıca, ders istenildiği anda başlatılıp bitirilebiliyor, otomatik yoklama yapılabiliyor, sınıfa ya da seçilen öğrencilere mesaj gönderilebiliyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı