Teknoloji Haberleri

  Tablet pazarını iPad kurtaramadı!

  Hürriyet Haber
  05.05.2017 - 10:29 | Son Güncelleme:

  Araştırma şirketi IDC, küresel tablet pazarına ait güncel rakamları açıkladı. Satış rakamları firmaların tablet modellerine rağmen piyasanın düşmeye devam ettiğini gösteriyor.

  IDC'nin verilerine göre 2017’nin ilk çeyreğinde toplam tablet satışları 36,2 milyona ulaştı. Bu rakam geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 8,5’lik bir düşüş yaşandığına işaret ediyor. Tablet satışlarının 2014 yılında 50.4 milyonu gördüğünü hatırlatalım.

  Apple tablet pazarında liderliğini yine koruyor. IDC'ye göre, pazarın yaklaşık dörtte birini kontrol eden Apple'ın iPad Pro'nun satış beklentileri karşılamadığı belirtiliyor. Bu çeyrekte satışlarını artıran tek şirket ise Huawei oldu. Geçen yılın ilk çeyreğinde 2 milyon tablet satışı gerçekleştiren Huawei, 2017’nin ilk üç ayında bu rakamı 2.7 milyona çıkardı.

  Microsoft sadece üst segmente odaklandığını için tablet üreticileri arasında ilk beşe giremedi. Üçüncü sırada ise düşük fiyatlı tabletleriyle Amazon yer alıyor.

  IDC'ye göre tablet pazarı Apple ve Microsoft tarafından piyasaya sürülecek üst segment cihazlarla biraz da olsa hareketlenebilir.

  Gatesten çok ses getirecek açıklama
  Gates'ten çok ses getirecek açıklama
  iPad'i arızalı olana üst model iPad!
  Apple bu iPhone modellerini ölüme terk ediyor!
  İşte Apple'ın 2017 model iPad'i!
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı