ANKARA HABERLERİ

Tabela vergisinde Pazartesi son gün

DHA
29.10.2016 - 13:39 |Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- CADDE, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamların vergileri ile asma, tahsis ve bakım ücretlerine ait ikinci taksit ödemeleri 31 Ekim Pazartesi günü sona eriyor.

Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, mükelleflere cezalı durumu düşmemeleri için, ilan ve reklam vergisinin ikinci taksit ödemelerini 31 Ekim Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar yapmaları uyarısında bulundu. Yetkililer, ödemelerin, Hipodrum Caddesi No 5'te bulunan Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nın girişindeki Mali Hizmetler Veznesi'ne yapılabileceğin belirterek, ödemelerin ayrıca mükellef hesap numarasıyla Büyükşehir Belediyesine ait internet adresinden yapabileceğini kaydettiler. Mükellefler vergilerini, İNG Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank şubelerine de yatırabilecekler.

Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, kaydı olmayan ve ilk defa müracaat edecek olan mükelleflerin, müracaat esnasında vergi tabelası veya fotokopisini de beraberlerinde getirmeleri gerektiğini belirttiler. Cadde, bulvar ve meydanlar üzerinde olup birden fazla sokak kapısı bulunan çarşı, pasaj ve hanlardaki işyerlerinin de ilan ve reklam vergilerini Büyükşehir Belediyesi'ne yatırmaları gerektiğini belirten yetkililer, bu tür işyerlerindeki esnafın mağdur duruma düşmemesi için ilçe belediyelerine kayıt yaptırmamalarını hatırlattılar. Ödemelerin zamanında yapılmasını isteyen yetkililer, yapılan denetimlerle kaçak ve vergisini ödemeyen esnafın tespit edileceğini söylediler.Bu konuda vatandaşların da duyarlı olmasını isteyen yetkililer, şikayetlerin Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı İlan ve Reklam Servisine ait olan 507 17 17 ve 507 14 55 No'lu telefonlara yapılabileceğini belirttiler.

Yetkililer, 5216 sayılı kanun doğrultusunda cadde, bulvar ve meydanlar üzerindeki iş yerlerinin yapacağı bu tür reklamlar için Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İlan ve Reklam Vergisi Servisi'ne reklamı takmadan önce beyan vermeleri gerektiğini bildirdiler.

REKLAM VERGİSİ KAPSAMINDA BULUNAN UNSURLAR

- İşyeri yüzeyine takılan tabelalar,

- İşyeri çatısına konulan tabelalar (totem),

- İşyeri önüne veya kaldırım üzerine konulan tabelalar (totem),

- Kampanya veya indirim günleri kapsamında işyeri camlarına yapılan stıker veya vinil türü yapıştırmalar,

- İşyeri ön cephesi veya sağır duvara yapılan yazı, resim, çizim, boyama, logo türü işyerini tanıtan giydirmeler,

- İşyerlerinin dönemlik olarak çıkarmış oldukları ve ürünlerin tanıtılmış olduğu broşür ve insörtler,

- Market ve mağazaların müşteri taşıma araçları- firmalara ait araçlar üzerinde bulunan yazı ve tanıtıcı resimler (araç üstü reklam),

- İşyerleri yüzeyine veya yol boylarına konulan bez, branda türü tanıtım afişleri.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tabela vergisinde Pazartesi son gün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2016 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tabela vergisinde Pazartesi son gün haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:48
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  18:55
Sayfa Başı