« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tabata'ya talip çıktı

İstenileni bir türlü veremeyen ve 8 milyon euro gibi çok yüksek bir ücretle transfer edilen Beşiktaşlı Rodrigo Tabata için talip çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’taki Rodrigo Tabata krizine, eski bir Beşiktaşlı olan Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’dan çözüm önerisi geldi. Siyah-Beyazlı formayla vasatı aşamayan ve eleştiri oklarının hedefi olan Tabata’yı öve öve bitiremeyen Çalımbay, “O müthiş bir futbolcu. Sanırım Beşiktaş’ta bir takım sorunlarla boğuşuyor. Yoksa ikinci yarı takımına büyük katkı sağlayacağından hiç şüphem yok. Türkiye’de en beğendiğim yabancı oyunculardan birisidir Tabata... Ancak bir türlü rahat bir şekilde kendini gösteremedi, hep eleştirildi. Eğer Beşiktaş da kabul ederse, kiralık olarak ligin ikinci yarısında kendisini transfer etmek isteriz” diye konuştu. Orta sahada yaratıcı oyuncu arayışı içerisinde olan Eskişehirspor Yönetimi’nin de harekete geçtiği ve temaslara başladığı öğrenildi.

DENİZLİ KARAR VERECEK

Beşiktaş Yönetimi ise Tabata konusunda çekimser davranıyor. Ligin ikinci yarısında takıma dönmesi kesinleşen Matias Delgado’nun gelişiyle birlikte, yabancı kontenjanı krizi yaşanacak. Bu sorun, Tabata’nın kiralanmasıyla çözülebilir. Ancak Başkan Yıldırım Demirören’in, 8 milyon Euro bonservisle alınan Tabata’nın gönderilmesine sıcak bakmadığı konuşuluyor. “Transferde tek yetkili benim” diyen teknik direktör Denizli, Tabata konusunda son sözü söyleyecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler