« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tabata Kartal oldu kayboldu

Sambacıdan beklediği verimi alamadığını ima eden Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, “Tabata’nın Gaziantep’te oynadığı gibi olması için burada 1. sırayı alması lazım. Bu da mümkün değil’’ dedi. Rakamlar da hocayı doğruladı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BÜYÜK umutlarla transfer olduğu Beşiktaş’ta beklediği havayı yakalayamayan ve ilk 11’i sayılı gören Rodrigo Tabata’ya hocası Mustafa Denizli’den de eleştiri geldi.
Kanaltürk’te yayınlanan Son Kale programında 30. hafta şampiyonluğu garantileyeceklerini düşündüğünü dile getirirken, çarpıcı açıklamalar da yapan Denizli, sambacının Gaziantepspor’daki performansının uzağında olduğunu ima etti.
Delgado’yu bekliyor
Beşiktaş ile Gaziantepspor’un oyun formatlarının çok farklı olduğunu belirten Denizli, ‘’Tabata, Gaziantepspor’da bu değildi. Tabata’nın Gaziantepspor’da oynadığı gibi olması için Beşiktaş’ta birinci sırayı alması lazım. Bunun da olması mümkün değil’’ diye konuştu.
Kimi futbolcuları da tek tek değerlendiren Denizli, kendisinin ve takımdaki arkadaşlarının en büyük özleminin sağlıklı bir Arjantinli Delgado’nun takıma dönmesi olduğunu vurguladı.
Tecrübeli hoca, espri olarak söylemiş olsa da 10.5 numaraya en uyum gösterecek oyuncunun tangocu olduğunu vurgulayarak, ‘’Delgado, futbolun güzelleştirici baş unsurudur. Sağlıklı bir Delgado benim ve arkadaşlarının en büyük özlemidir’’ dedi.

Rakamlar da Denizli’yi, sambacı konusunda doğruladı. Gaziantepspor’da daha verimli olan ve takımın herşeyi konumunda oynayan Tabata, 28 maçta 12 gol ve 7 asistlik bir performans ortaya koydu. Tabata’nın, Beşiktaş tablosu ise hiç içacıcı değil. Siyah beyazlı forma altında 11 maçta ter döken Brezilyalı oyuncu sadece bir kez rakip fileleri havalandırırken, iki kez asist yapabildi. Tabata, isabetli pas konusunda da Gaziantepspor’daki günlerini mumla arattı.


Bunları da Beğenebilirsiniz