« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tabata Bursaspor’a

Bursaspor'un iki yıldızına göz koyan Beşiktaş Zapotocny’yi bonservisiyle, Tabata’yı kiralık verip, üstüne de 3 milyon Euro önerecek.

Övünç ÖZDEM / DHA
SON GÜNCELLEME
ÇİFTE kupalı şampiyon unvanıyla başladığı 2009-2010 sezonunda hedeflerinin hiçbirine ulaşamayan Beşiktaş, gelecek yıl işi şansa bırakmamaya kararlı... Daha güçlü bir kadro kurmak için kolları sıvayan siyah beyazlı yöneticilerin transfer listesinde birbirinden önemli isimler yer alıyor.   

Quaresma atağı sürüyor

Uzun süredir Inter’in Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma’yı renklerine bağlamak için uğraşan Beşiktaş yönetiminin yerli futbolcu listesinde, Bursaspor’un iki yıldızı Volkan Şen ve Ozan İpek var. Bu iki oyuncunun transferine karşılık yeşil beyazlı kulübe ‘takas artı para’ teklifinde bulunacak olan siyah beyazlıların takasta kullanmak istediği isimler ise Tomas Zapotocny ve Rodrigo Tabata. Geride bıraktığımız sezon Bursaspor formasını kiralık olarak giyen Zapotocny bonservisiyle, Tabata ise bir yıl kiralık olarak teklif edilecek ve 3 milyon Euro da para önerilecek.

Demirören Madrid’de

Beşiktaş, Zapotocny’yi 2008 Temmuz’unda 4.5 milyon Euro, Tabata’yı ise 2009 Ağustos’unda 8 milyon Euro bonservis bedelleri karşılığında transfer etmişti.

Bu arada Quaresma’nın transferi için Madrid’e giden Başkan Yıldırım Demirören ile yöneticiler Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu’nun, Portekizli futbolcu ve Inter yetkilileri ile bugün bir araya gelmeleri bekleniyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz